Kakav šok - Italija nije uspjela! Evropski šampioni se obrukali, evo ko umjesto njih ide pravo u Katar!

Italija, šampion Evrope, neće ići direktno na Mundijal.

italija mora u baraž za svjetsko prvenstvo, švajcarska s prvog mjesta ide direktno u katar Izvor: Profimedia

Riješene su skoro sve dileme, ostali direktni putnici na Svjetsko prvenstvo biće poznati u utorak, a do tada se znaju neki učesnici.

Srbija je to uspjela pobjedom u Portugalu, a sada su im se i zvanično priključili Španija, Švajcarska, Francuska, Belgija, Danska, Hrvatska, Engleska i Njemačka.

Ipak, svakako najveći šok od svih je napravila Italija. U posljednjem kolu su šampioni Evrope imali sve u svojim rukama, trebalo je samo u Belfastu da pobijede Severnu Irsku. U tome nisu uspjeli, odigrali su meč bez golova na gostovanju. Za to vrijeme su Švajcarci bili ubjedljivi protiv Bugarske (4:0) i preuzeli su prvo mjesto.

Ovako je Srbija slavila u Portugalu:

Italijani će biće povlašćeni u baražu, ali će morati da strepe u martu. Krajem novembra će saznati šta ih čeka na tom putu naredne godine. Imaće Roberto Manćini za čim da žali, pošto su u durektnom duelu sa Švajcarcima u prošlom kolu remizirali (1:1) i to tako što je Žoržinjo promašio penal u 90. minutu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Za razliku od njih Engleska je bila nemilosrdna na gostovanju San Marinu. Dali su im čak 10 golova. Četiri puta je mrežu zatresao Hari Kejn, od čega dva sa penala. Pogađali su još Hari Megvajer, Emil Smit Rou, Tajron Mings, Temi Abraham i Bakari Saka, a Trent Aleksander-Arnold je upisao tri asistencije. Uz sve to je domaćin od 68. minuta igrao sa igračem manje zbog crvenog kartona koji je dobio Dante Rosi.