Borusija se muči bez Holanda, ali kapiten je izvukao! "Milioneri" opet dišu za vratom Bajernu!

Kad nema Norvežanina, tu je kapiten Borusije Dortmund Marko Rojs.

Borusija Dortmund - Štutgart, Bundesliga, 12. kolo Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Borusija iz Dortmunda je zbog kiksa Bajerna u Augzburgu (2:1) pomalo neočekivano dobila priliku da se eventualnom pobjedom nad Štutgartom približi vodećem minhenskom klubu na samo bod i nije je propustila.

Poslije dva vezana poraza u Bundesligi (RB Lajpcig) i Ligi šampiona (Ajaks), izabranici Marka Rozea imali su imperativ pobjede pred svojim navijačima, ali u subotnjem 12. kolu Bundeslige su do bodova stigli mnogo teže od očekivanog.

BORUSIJA DORTMUND - ŠTUTGART 2:1 (0:0)

Očigledno "milionerima" ne ide bez norveškog golgetera Erlinga Holanda, koji je već duže vrijeme povrijeđen i prema tvrdnjama njemačkih medija, neće se vraćati na teren prije januara 2022. godine.

Ipak, kad je teško "uskočio" je kapiten Marko Rojs i u 85. minutu osigurao vrijedne bodove za Borusiju i nastavak trke za minhenskim Bajernom.

Samo jednu dobru šansu domaći su stvorili u prvom poluvremenu i to u 11. minutu kada je glavom za malo bio neprecizan Doni Malen, da bi u nastavku Holanđanin pogodio mrežu za vođstvo domaćina.

Igrao se 56. minut, šutirao je sa ruba kaznenog prostora, lopta je na putu nekog zakačila, promijenila smjer i prevarila golmana "švaba" Florijana Milera - 1:0.

Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Međutim, samo šest minuta kasnije gosti su uzvratili i izjednačili pogotkom Roberta Masima nakon solo prodora - 1:1.

Do kraja su "milioneri" pokušali da stignu do pobjede, stvorili su nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli da terensku inicijativu krunišu novim golom. Najbolju priliku propustio je Manuel Akandži, koji je u 67. minutu pogodio prečku, a na odbijenu loptu je natrčao Džud Belingem i šutirao visoko iznad gola.

Ipak pet minuta prije kraja, kapiten Rojs se najbolje snašao u kaznenom prostoru i odbijenu loptu pospremio u mrežu za deveti trijumf "milionera" - 2:1.

Lakše nego se očekivalo RB Lajpcig je poražen u Hofenhajmu (2:0), u kojem nije bilo srpskog internacionalca Mijata Gaćinovića, a najubjedljiviji trijumf ostvarila je Borusija Menhengladbah, koja je sa "pokerom" golova ispratila Grojter Firt (4:0).