Crna serija Leotara i dalje traje: Autogol i "otpaci" Veležu donijeli preokret u Trebinju!

Trebinjski Leotar zabilježio je 10. jubilarni poraz u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Leotar - Velež, PL BiH, 18. kolo Izvor: Facebook/FK Leotar Trebinje OFFICIAL

U premijernoj utakmici 16. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, izabranici Branislava Krunića su dočekali mostarske "rođene" sa imperativom pobjede s obzirom da su poraženi u tri vezane prvenstvene utakmice, a na pet uzastopnih nisu osjetili slast trijumfa.

Nisu ni na šestom meču zaredom!

LEOTAR - VELEŽ 1:3 (1:1)

Ipak, na samom početku subotnjeg meča po teškom terenu su prvi stigli do prednosti u 17. minutu.

As Veleža Dženan Zajmović skrivio je jedanaesterac, odgurnuvši u kazenom prostoru domaćeg igrača, a sudija Admir Šehović pokazao je na penal uz žuti karton za mostarskog fudbalera.

Siguran realizator sa "bijele tačke" bio je Dejan Maksimović - 1:0.

Već u narednom napadu, gosti iz Mostara su uspjeli da izjednače.

Nakon centaršuta Kenana Salčina iz slobodnog udarca, nespretno je reagovao igrač Leotara Marko Perišić i pogodio vlastitu mrežu - 1:1.

Ekipa Feđe Dudića je poslije izjednačenja preuzela terensku inicijativu i više prijetila golu Riste Perišića, ali osim nekoliko polušansi nisu uspjeli da ozbiljnije zaprijete trebinjskom timu.

I jedni i drugi su u nastavku željeli da osvoje cijeli plijen, napadali su i pokušavali da naprave nešto više po izuzetno blatnjavom i teškom terenu, ali su gosti imali zrelije šanse, a posebno u 68. minutu kada je Samir Radovac pogodio stativu.

Ipak, samo minut kasnije, "rođeni" su uspjeli da naprave preokret - nakon duge akcije gostiju iz Mostara, "otpadak" je u mrežu Perišića pospremio Dženan Zajmović - 1:2.

Mogli su gostujući fudbaleri u 78. minutu da definitivno prelome utakmicu nakon što se Tarik Isić našao u dobroj šansi, ali je glavom pogodio vanjski dio mreže.

Sličnu priliku da "ovjeri" pobjedu, petu u sezoni, nije propustio Velež nakon brzog kontranapada u 87. minutu kada je udarac Brazilca Brandaa odbranio Perišić, a Omar Pršeš iz novog "otpatka" pospremio loptu u nebranjenu mrežu - 1:3.

Mostarci su time prekinuli negativnu seriju od čak pet mečeva bez trijumfa, dok je s druge strane, domaćin nastavio crni niz od čak šest vezanih utakmica bez pobjede uz samo dva remija.

Leotaru je ukupno gledano ovo 10. jubilarni poraz u sezoni i nalazi se samo bod iznad zone ispadanja.

LEOTAR: Perišić R., Milović, Andrić, Todorović, Sekulović, Aćimović, Maksimović, Čolić, Đurić, Perišić M., Arsić. Trener: Branislav Krunić

VELEŽ: Bogdanović, Zeljković, Anđušić, Ovčina, Isić, Peco, Hasanović, Salčin, Zajmović, Džanković, Radovac. Trener: Feđa Dudić

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić