Remi u Tuzli: Sloboda i Željezničar podijelili plijen na Tušnju

Autor Haris Krhalić

Sloboda i Željezničar su na Tušnju odigrali meč bez pobjednika, bilo je 1:1.

premijer liga bih sloboda željeznicar 1 1 18. kolo Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Utakmicama u Tuzli i Mostaru kompletiran je subotnji program 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Sloboda i Željezničar su na Tušnju odigrali meč bez pobjednika, bilo je 1:1, dok je Zrinjski pod Bijelim brijegom savladao Posušje rezultatom 3:1.

Sloboda - Željezničar 1:1 (1:1)
/ Ramić 42 - Vrhovac 31/

Tuzlaci su bolje otvorili utakmicu, ali centaršut Husejinovića nije iskoristio Karišik čiji je udarac zaustavio Bender da bi u 19. minuti Ramić ubacio sa desne strane, a Husejinović pokušao ugroziti gol Plavih, no nije uspio.

Potom su pokušali Husejinović i Beganović, no obojica su izblokirani da bi Željezničar prvi put zaprijetio u 29. minuti utakmice preko Hajdarevića čiji je udarac Bukvić odbio u korner.

Željezničar je poveo u 31. minuti, kada je nakon skraćenog kornera i centaršuta Mustafe Mujezinovića najbolje reagovao Vedran Vrhovac - 0:1

Prednost "Plavih" sa Grbavice je trajala do 42. minute, a onda je na identičan način Sloboda došla do poravnanja. Strijelac je bio Mirsad Ramić, nekadašnji fudbaler Željezničara - 1:1

Tuzlaci su imali odličnu priliku u 72. minuti, kada je Josip Balić sa tri - četiri metra loše šutirao.

Na kraju je ostalo 1:1.

Sloboda: Bukvić; Jusić, Husejinović, Ramić (64. Veselinović), Dž. Beganović, Maksimović (84. Alić), Osmić, Predragović, Kapetanović, Balić, Karišik. Trener: Mladen Žižović.

Željezničar: Bender; Blažević, Vrhovac, Kosorić, Malić; Hajdarević, Crnčević, Beća; Mujezinović (72. Gasal), Subašić (64. Hrelja), Juričić. Trener: Tomislav Ivković.