superliga srbije voždovac partizan 0 3

Partizan ponovo pobjegao Zvezdi: Crno-bijeli dominiraju van Humske - 9/9!

Crno-bijeli na vrijeme postigli prvi gol, pa u drugom dijelu meča potvrdili devetu pobjedu na gostovanjima u Superligi.

superliga srbije voždovac partizan 0 3 Izvor: MN PRESS

Još jedna sigurna pobjeda Partizana u domaćem prvenstvu. Ekipa Aleksandra Stanojevića upisala je tri boda na gostovanju Voždovcu, što je deveti trijumf van Humske u ovoj sezoni - iz isto toliko odigranih mečeva!

Partizan je na vrijeme, pred odlazak na odmor, zatresao mrežu preko Kvinsija meniga koji je iskoristio grešku odbrane Voždovca, a u nastavku susreta sve je bilo daleko lakše. Rikardo Gomeš je 18. golom u Superligi nastavio da muči odbrane, a Danilo Pantić potvrdio pobjedu Partizana nakon gužve u kaznenom prostoru.

I već tada, početkom drugog dijela, kao da je utakmica mogla da se završi. Voždovac nije imao snage za preokret, čak ni za neizvjesnost, a Partizan je u laganom ritmu došao do važne pobjede pred posljednje jesenje izazove.

Ovaj trijumf bio je potreban nakon evropskog kiksa u Talinu, ali i nakon pobjede Crvene zvezde nad Spartakom nešto ranije u toku dana. Sada je razlika na tabeli ponovo šest bodova u korist tima iz Humske, ali Partizan ima jedan meč više od najvećeg rivala.

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:22

KRAJ - 0:3!

Crno-beli su upisali pobedu na gostovanju Voždovcu, golovima Meniga, Gomeša i Pantića.

Pogledjate kako je izgledalo:

18:17

Poslednje izmene Linte!

Na terenu su Alen Mašović koji menja Aleksandra Stanisavljevića i Dragan Stoisavljević koji će igrati umesto Nikole Vujnovića.

Sada je i trener Voždovca Aleksandar Litna izvršio svih pet izmena.

18:12

Poslednje izmene Stanojevića!

Na terenu su dvojica iskusnih fudbalera, Milan Smiljanić i Aleksandar Miljković.

Van terenu su Saša Zdjelar koji je Loli prepustio kapitensku traku i Slobodan Urošević.

18:08

TREĆI GOL PARTIZANA!

Ovako je Danilo Pantić, nakon gužve u kaznenom prostoru, zatresao mrežu Voždovca:

Crno-beli su ovim pogotkom rešili pitanje pobednika.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

18:06

76. mintu - Miran deo meča!

Uglavnom su izmene najbitnija dešavanja u ovim trenucima, uz povremene napade na jednoj i drugoj strani. Od trećeg gola Partizana ritam je značajno opao, a Voždovac kao da se pomirio sa porazom.

17:58

Još dve izmene!

Aleksandar Stanojević menja još dvojicu igrača.

Umesto Pavlovića i Pantića na terenu su sada Jović i Šćekić.

17:55

DRUGI GOL PARTIZANA!

Ovako je Rikardo Gomeš postigao 18. gol u prvenstvu:

Najbolji strelac Superlige postiže gol.

17:50

Izmene!

U timu Voždovca umesto Nemanje Milojevića i Ivana Milosavljevića na terenu su Sekou Keita i Edin Ajdinović.

Stanojević na teren šalje Aleksandra Lutovca, a izašao je strelac i asistent Kvinsi Menig.

17:44

55. minut - GOOOOOOOOOOL, PANTIĆ!

Samo deset minuta u nastavku meča i Partizan je rešio pitanje pobednika. Danilo Pantić koristi gužvu u kaznenom prostoru i postiže gol za 3:0!

17:41

Ovako slavi Kvinsi Menig!

17:40

50. minut - GOOOOOOOOOL, GOMEŠ!

Duplirana je prednost Partizana.

Previše prostora ostavljeno je najboljem napadaču Superlige koji se ubacio iza poslednje linije i lako savladao Prekovića. Bio je to njegov 18. gol u domaćem prvenstvu ove sezone.

17:35

Nastavljamo!

Drugi deo meča je počeo, a nije bilo izmena.

Voždovac: Preković - Lasickas, Ivezić, Milović, Hajdin - Purtić, F. Stanisavljević (od 45. Pantović) - A. Stanisavljević, Milojević, Milosavljević - Vujnović

Partizan: Popović - Živković, Miletić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić - Menig, Pavlović, Pantić - Gomeš

17:23

GOL PARTIZANA!

Ovako su crno-beli stigli do prednosti:

Holanđanin doneo prednost crno-belima.
17:18

POLUVREME!

Nakon jednog minuta nadoknade, završen je prvi deo meča na stadionu Voždovca. Partizan ima minimalnu prednost golom Kvinsija Meniga u finišu ovog dela igre.

17:16

45. minut - Izmena!

Umesto Filipa Stanisavljevića u igri je Miloš Pantović, nekadašnji omladinac Crvene zvezde.

17:15

44. minut - POVREDA!

Filip Stanisavljević verovatno neće moći da nastavi meč jer se požalio na probleme sa zadnjom ložom i zbog toga je u ovim trenucima van terena.

17:13

41. minut - GOOOOOOOOOOOL, MENIG!

Kvinsi Menig postiže gol za Partizan na gostovanju Voždovcu!

Saša Zdjelar je ukrao loptu u opasnoj zoni, Lazar Pavlović prosledio do momka iz Holandije, a Kvinsi Menig postigao treći gol u ovoj sezoni.

17:11

37. minut - Šut Milojevića!

Razigrao se ofanzivac Voždovca.

Bio je to njegov dobar pokušaj sa dvadesetak metara udaljenosti, ali lopta odlazi pored gola Partizana.

17:09

35. minut - KAKVA ŠANSA VOŽDOVCA!

Stativu pogađa Nemanja Milojević, sin nekadašnjeg trewnera Crvene zvezde Vladana.

Povukao je napad, odigrao desno ka Filipu Stanisavljeviću, a zatim neometan sa pet petara glavom uputio udarac nakon centaršuta. Popović je bio savladan, ali je lopta od stative otišla van terena.

17:05

32. minut - Žuti karton!

Prva javna opomena na današnjem meču. Miloš Jojić je zaradio žuti karton.

17:03

31. minut - Menig, pa Gomeš!

Akcija slična, ali drugačijim redom. Ovog puta je Lazar Pavlović povukao napad, a dvojica Partizanovih stranaca nisu uspeli da postignu gol iz izglednih prilika u kojima su se nalazili. Ostaje 0:0 na meču Voždovca i Partizana!

17:01

27. minut - Gomeš, pa Menig!

Ukrao je Rikardo Gomeš loptu mladom Iveziću, ali nije uspeo da završi napad. Spetljao se u kaznenom prostoru, na kraju morao da odigra pas na drugu stativu i tamo pronađe kvinsija Meniga. Nije uspeo ni momak iz Holandije da zatrese mrežu, mučio se sa obradom lopte, a zatim pogodio spoljni deo...

16:59

26. minut - Opasan Voždovac!

Ostaje 0:0 na krovu tržnog centra, ali je ovo bio ozbiljan napad domaćeg tima. Kombinovali su po desnoj strani, Lasickas je izbacio Aleksandra Stanisavljevića, ali na njegov centaršut niko nije natrčao.

16:53

21. minut - Povreda Filipa Stanisavljevića

Centralni vezni fudbaler Voždovca ostao je da leži na travi nakon starta Siniše Saničanina, ali će on moći da nastavi meč.

16:52

19. minut - Kroz peterac!

Dva slična napada odigrao je Partizan. Prvo je Pantić sa leve, a zatim Mengi sa desne strane pokušavao da ubaci loptu pred gol, ali njihovi centaršutevi samo su prolazili paralelno sa golom Prekovića.

16:44

11. minut - Kratak prekid!

Najvatreniji navijači Partizana ubacili su dve baklje u teren, nedaleko od kaznenog prostora Aleksandra Popovića. Zbog toga je meč prekinut, ali su vatrogasci obavili svoj deo posla i ponovo se igra.

16:39

5. minut - Otvoreno!

I Voždovac i Partizan počeli su sa napadima od prvog minuta.

Domaći tim je imao jedan opasan napad, dok su crno-beli zapretili preko najboljeg strelca Rikarda Gomeša koji nije bio precizan.

16:34

Počinjemo!

Pratimo tekstualni prenos meča Voždovac - Partizan!

16:25

Meč iz prvog dela sezone!

Ekipa Voždovca i Partizana već su odigrali meč u prvom delu ove sezone. Taj susret odigran je u Humskoj 1. avgusta, a Partizan je upisao ubedljivu pobedu protiv tima iz komšiluka.

Bilo je visokih 4:0, a mrežu su tresli Rikardo Gomeš, Aleksandar Šćekić, Filip Holender i Danilo Pantić.

Voždovcu trenutak nije idealan!

Kako je otkrio trener domaćeg tima Aleksandar Linta, njima meč protiv crno-belih ne dolazi u najboljem trenutki...

15:50

Partizan ne kalkuliše!

O meču protiv Flore, ali i susretu sa Voždovcem, Aleksandar Stanojević govorio je na konferenciji za medije pred 18. kolo.

15:35

Rezervisti!

Voždovac: Krunić, Bogdanović, Stojčev, Perošević, Mijailović, Pantović, Cvetković, Ajdinović, Stoisavljević, Keita, Mašović

Partizan: Stevanović, Šćekić, Ostojić, Miljković, Štulić, Jović, Lutovac, Smiljanić

15:30

SASTAVI!

Voždovac: Preković - Lasickas, Ivezić, Milović, Hajdin - Purtić, F. Stanisavljević - A. Stanisavljević, Milojević, Milosavljević - Vujnović

15:25

ZVEZDA VODI!

Crvnea zvezda u 18. kolu Superlige igra protiv Spartaka iz Subotice, a strelac jedinog gola u prvom delu meča je Milan Rodić.

15:15

Ovako izgleda tabela!

Partizan je lider, a Voždovac na sredini tabele i boriće se za mesto u plej-ofu.

15:05

Dobar dan!

Nakon tri kola bez pobede, ekipa Voždovca dočekuje na krovu tržnog centra jedini tim bez poraza u Superligi. Partizan, koji je svoje navijače neprijatno iznenadio na gostovanju u Estoniji u okviru Konfernecijske lige, pokušaće da preboli taj težak poraz novom ubedljivom partijom u domaćem prvenstvu.

Tekstualni prenos meča koji počinje u 16:30 pratite uz MONDO!