Sasuolo šokirao "rosonere" na San Siru! Milan 11 kola bez poraza - a onda vezao dva!

Sasuolo je poslije preokreta stigao do cijelog plijena u duelu sa Milanom.

serija a 14. kolo milan sasuolo Izvor: EPA/MATTEO BAZZI

Milan je bio bez poraza u prvih 11 kola Serije A – a onda je vezao dva!

Prije pobjede nad Atletikom (0:1) kojom je oživio nade za plasman u nokaut fazu Lige šampiona, Piolijev tim je poražen u Firenci u sjajnom obračunu Dušana Vlahovića i Zlatana Ibrahimovića (4:3), dok je danas neočekivano poklekao i na domaćem terenu, u sudaru sa Sasuolom:

MILAN – SASUOLO 1:3 (1:2)
/Romanjoli 21 – Skamaka 24, Kjer 33 autogol, Berardi 66/

Pomenuti Ibrahimović nije danas imao učinak koji bi se bilježio u statistici, što je tim sa Mapeija maksimalno iskoristio i pokazao karakter, stigavši do trijumfa nakon rezultatskog minusa.

Izgledalo je da su rosoneri na dobrom putu da uknjiže trijumf kada je kapiten Alesio Romanjoli pogodio u 21. minutu nakon kornera i centaršuta Tea Ernandeza. Takvog mišljenja, ipak, nije bio Sasuolo, koji je već do odmora preokrenuo stvari.

U isto vrijeme, Bolonja je trijumfovala na gostovanju Speciji rezultatom 0:1, a strijelac je, iz penala, bio Marko Arnautović u 83. minutu.

Prvo je pogodio Đanluka Skamaka samo tri minuta kasnije "bombom" iz daljine, potom je Simon Kjer devet minuta kasnije zatresao vlastitu mrežu, dok je očajan dan za tim sa San Sira u rezultatskom smislu zaključio slavljenik Domeniko Berardi, koji je danas odigrao 250. meč za Sasuolo u italijanskoj eliti.

A da stvari budu još gore za Piolija i Milan, "pobrinuo" se već pomenuti Romanjoli, koji je u 77. minutu zbog crvenog kartona morao da se preseli u svlačionicu.

Napoli sada ima odličnu priliku da Milanu odmakne na odstojanje od tri koraka.

Da bi se to desilo, potrebno je da trijumfuje nad Lacijom, u derbiju koji počinje u 20.45 časova.