Najgora ekipe Serije A pogodila stativu, Juventus to nije kaznio kako je mogao, ali bodovi se pišu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pogađali napadači "Stare dame", gol štopera poništen. Dibala se obrukao u posljednjim sekundama.

serija A 15 kolo Juventus savladao Salernitanu Izvor: EPA/MASSIMO PICA

Najgora ekipa Serije A, koja igra svoju najgoru sezonu u ovom takmičenju imala je priliku da uzdrma Juventus, ali je detalj iz 60. minuta odredio duel u Salernu.

Ekipa Salernitane primila je fantastičan pogodak Paola Dibale, ali je imala šansu da uzvrati, međutim, umjesto da uzdrma Juventus uzdrmala je stativu!

Luka Ranijeri pogodio je okvir gola i propala je najbolja šansa domaćih protiv Juventusa, koji je znao to da pretvori u trijumf 2:0.

Masimilijano Alegri u 66. minutu umjesto Moaza Kina, zbog čije ofsajd pozicije je poništen gol Đorđa Kjelinija u prvom poluvremenu, ubacio je Alvara Moratu i pogodio.

Utorak nije Kjelinijev dan

Defanzivac Juventusa u svojoj karijeri postizao je golove na utakmicama tokom svih dana u sedmici, osim utorkom. Večeras mu je to pošlo za rukom, ali je njegov pogodak poništen zbog prethodne ofsajd pozicije Moaza Kina koji je u toj akciji uticao na igru.

Španac je samo četiri minute kasnije nakon centaršuta Bernardeskija pogodio za 2:0, a onda duboko u sudijskoj nadoknadi izborio jedanaesterac.

Čast da ovjeri trijumf u Kampanji pripala je Dibali, međutim, nije se proslavio.

Argentinac se okliznuo u odlučujućem trenutku i poslao loptu visoko na tribine, pa pobjeda protiv posljednjeplasirane ekipe nije bila (dovoljno) ubjedljiva.

Juventus se ipak izjednačio sa Fiorentinom na mjestu broj šest, dok je Salernitana prikovana za dno tabele.