partizan anortozis 1 1 konferencijska liga

Partizan kroz muke do "evropskog proljeća": Džin od 18 godina je novi heroj crno-bijelih, kiks i penal zaledili JNA!

Poslije drame i haosa u posljednjih nekoliko minuta - Partizan slavi evropsko proljeće!

partizan anortozis 1 1 konferencijska liga Izvor: MNPRESS

Partizan se mučio, ali je na kraju dobio novog heroja i osigurao je evropsko proljeće poslije remija na stadionu JNA!

Heroj crno-bijelih je mladi gorostas u napadu Marko Milovanović koji je sa svojih 18 godina "uskočio" u prvu postavu poslije problema koje je osjetio Rikardo Gomeš prije meča i bio je briljantan. Mnogo je radio u svakom napadu, a na kraju je baš njegov pogodak odveo crno-bijele u sljedeću fazu takičenja.

PARTIZAN - ANORTOZIS 1:1 (1:1)
/Milovanović 20, Kristolodopulos 33 (pen)/

Napadao je od starta Partzan i to se isplatilo, nakon što je svoju prvu šansu u devetom minutu Marko Milovanović promašio, gorostasni Smederevac je u 20. minutu iskoristio svoju visinu i sjajan osjećaj za prostor i glavom poslao loptu u mrežu Kiprana.

Ipak, problemi su nastali kada je u 33. minutu Aleksandar Popović bez ikakve potrebe izletio na jednu loptu, a onda faulirao Deletića i skrivio jedanaesterac. Kristolodopulos je namjestio loptu na kreč i pogodio.

20:44

To je to!

Partizan je osiguran evropsko proleće! Teška muka i nna kraju veliki bod!

20:38

KRAJ! PARTIZAN JE

PARTIZAN OSTAJE U EVROPI POSLE REMIJA 1:1

Novi heroj crno-belih je Marko Milovanović, čijim je golom tim prošao dalje!

Izvor: MNPRESS

20:37

94. minut: KRISTOFI ZA MILIMETAR!

Na minut do kraja Kristofi je šutirao i ta lopta je otišla samo nekoliko centimetara pored gola! Auh!

20:36

AU! 93. MINUT MOGLO JE TO DA SE REŠI!

Bilo je dramatično, Milovanović je povukao kontru, ali su se kasnije girači Partizana spetljali!

Potom haos u šesnaestercu Partizana, ali nekako je ta lopta izbačena u korner.

20:35

90. minut: Još pet minuta!

Au kakva drama! Korner za Anortozis i još pet minuta do kraja. Izbacuje tu loptu Zdjelar, ali nastavlja se napad Anortozisa!

20:31

Poslednje promene!

Uroševiča i Jojića menjaju Nemanja Miletić i Marko Živković. Još dva minuta do kraja meča!

20:29

86. minut: Kakva šansa za Anortozis!

Hušbauer je bio sam u 16 metara Partizana, šutnuo je, ali neprecizno i slabo. Velika opasnost po gol crno-belih!

20:24

79. minut: Korner i promašaj!

Gorostasni Kačarava je bio najviši u skoku pored Saničanina, ali je prebacio loptu glavom preko gola! Bio je na nekoliko metara od gola, imao je sreće Popović što je ovako loše reagovao!

20:20

75. minut: Milovanović!

Prošao je korpulentni napadač Partizana po strani, gurnuo loptu kroz noge svom čuvaru, ali jednostavno nije bilo nikog da to isprati i uputu šut na gol.

20:17

71. minut: Moglo je to bolje...

Sevnula je kontra Partizana, sve je izgledalo odlično, ali je onda Lutovac rešio da uposli pogrešnog saigrača i lopta je presečena.

20:11

68. minut: Nebu pod oblake...

Jako loš pokušaj Šćekića.

A onda izmena, Kristolodolopulos napušta teren, a korpulentni Kačarava ga menja.

20:06

Sveža krv u Partizanu!

Menja svoje bokove Aleksandar Stanojević! Aleksandar Lutovac i Filip Holender će zameniti Kvinsija Meniga i Nemanju Jovića.

20:02

58. minut: Promene u grupi!

Gent je upravo uspeo da sruši otpor Flore i golom Bruna vodi sa 1:0. Ovo praktično eliminiše Estonce iz bilo kakve priče o prolasku dalje.

19:54

Ore se tribine najvećoj legendi crno-belih!

Nedavno nas je napustio Moca Vukotić, a njegovo ime se ori sada stadionom u Humskoj!

"VUKOTIĆ MOCA!", čuje se sa tribina!

19:52

DRUGO POLUVREME!

Tražiće čvršću igru Aleksandar Stanojević na startu drugog poluvremena, pošto je napravio prvu promenu na meču. Umesto Lazara Pavlovića drugo poluvreme počinje Aleksandar Šćekić.

19:36

Šta je viđeno?

Napao je Partizan od starta, a onda je Marko Milovanović doneo radost golom u 20. minutu. Delovalo je da će Partizan uspeti da tu prednost održava, ali jedna kobna greška vratila je Kiprane u vođstvo.

U 33. minutu golman Aleksandar Popović je bez potrebe izleteo, srušio Deletića u 16 metara i omogućio Kristolodopulosu da izjednači.

Čeka nas drama u narednih 45 minuta!

19:33

45. minut: Opet Milovanović!

Ponovo je u šansi Marko Milovanović! Slobodan Urošević je šutirao, odbranio je golman Kiprana, a onda se lopta dokotrljala do Marka Miklovanovića, ali on je loše reagovao.

To je to od prvog poluvremena!

19:30

44. minut: Zamalo da povedu gosti!

Auh! Saničanin izbija loptu, ali Jojić na ivici 16 metara pravi faul! Nije penal, ali je sa leve strane slobodan udarac.

Ogromna gužva i nekako je odbijena lopta, Popović je odbranio to!

19:23

Popović je morao bolje...

Velika greška golmana Popovića! Nesmotreno je izleteo, zakačio napadača Anortozisa i poklonio izjednačenje rivalu. Srušio je Deletića, a nije morao ni da izlazi!

Sada je sve na nuli...

19:19

PENAL ZA ANORTOZIS! NEREŠENO!

Loše je izleteo Popović, napravio penal i sada je 1:1! Kristolodopulos je izjednačio!

19:11

Evo kako su igrači Partizana proslavili gol!

19:06

20. minut: GOOOL!

Marko Milovanović!

Biser Partizana postiže pogodak u najvažnijem meču sezone! Iskoristio je sjajan centaršut Miloša Jojića i glavom pocepao mrežu Kiprana!

19:01

15. minut: POPOVIĆ JE HEROJ!

Miloš Deletić je ostao potpuno sam, šutirao je na suprotni ugao, ali je golman Partizana to uspeo da odbrani! Prvi korner za Anortozis i loše je izveden.

18:59

Ovo je hit!

Prekinut je meč na tridesetak sekundi jer je pas uleteo na teren u prošetao se!

18:56

9. minut: MILOVANOVIĆ!

Mladi napadač Partizana Marko Milovanović je prvi pripretio na ovom meču!

Dobio je centaršut na sedam-osam metara od gola, ali je glavom poslao loptu pored gola.

18:51

Dva poznata lica!

Nekadašnji fudbaler Partizana Nikola Gulan je tu da podrži svoj bivši klub, a dete crno-belih Luka Stojanović je takođe na tribinama.

18:47

Krećemo!

Počinje ključna utakmica Partizana! Nema Natha, Rikarda Gomeša i Lazara Markovića, ali mladi talentovani napadač Marko Milovanović počinje u špicu.

Ovaj 18-godišnji dvometraš iz Smedereva će biti udarna igla crno-belih!

18:31

Pola sata pred meč - prazan JNA!

Izvor: MONDO/Nebojša Marković

18:08

Evo i tima Anortozisa!

Anortozis izlazi u sastavu:

Cur - Anderson, Antoniadis, Arahuri, Hambardžumjan - Husbauer Artimatas, Jonau - Deletić, Varda, Hristodopulos

17:41

Sad znamo i zašto Rikardo ne igra!

Iz Partizana je potvrđeno da su problemi nastali neposredno pred meč, a evo i o čemu se radi.

17:39

Marko Milovanović - novi Mitrović!

Marko Milovanović, 197 centimetara visoki napadač počinje u srcu napada Partizana! ovaj 18-godišnjak ima isti razvojni put kao Aleksandar Mitrović!

Iz rodnog Radinca nadomak Smedereva je zaigrao za Vojkana Rakića, čoveka koji je otkrio Aleksandra Mitrovića i odveo ga u Partizan. Nakon što je počeo na istom terenu, kao i Mitrogol, Rakić je i njega kao i Mitrovića odveo u Partizan!

"Tu je kod mene počeo i Marko Milovanović, on je 2003. godište i sad počinje da igra u Partizanu. On je dugo igrao kod mene, sa njim bismo osvojili svaki turnir. Bio je lider i zaista inteligentan igrač. Od prve sezone je pokazao neverovatan stav, brzinu i videlo se da će biti veliki talenat", ispričao je Rakić za MONDO.

Pogledajte teren na kome je počeo Marko Milovanović!

17:22

Rikarda nema nigde!

Nema Rikarda Gomeša u prvoj postavi, a nema ga ni među izmenama! Najverovatnije da je u pitanju neka povreda, a evo i ko je na klupi:

Stevanović, Holender, Baždar, Živković, Šćekić, Ostojić, Štulić, Terzić, Miletić, Lutovac, Smiljanić

17:14

SASTAV PARTIZANA!

Partizan izlazi u sledećem sastavu:

Popović - Miljković, Vujačić, Saničanin Urođević - Jojić, Zdjelar - Pavlović, Jović, Menig - Milovanović

Napad Partizana predvodiće mladi Marko Milovanović!

16:32

Kakvo je stanje?

Gent je sigurno prvi na tabeli sa 10 bodova, sledi Partizn sa 7, a Flora i Anotrtozis imaju po 5. To praktično znači da crno-bele pobeda i remi vode dalje, dok u slučaju poraza Anortozis ima šansu da napravi senzaciju i prođe dalje.

Ali kako je rekao i trener Aleksandar Stanojević sve je u rukama crno-belih.