Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Uprkos promašenoj "panenki" Štutgart upisao prvu gostujuću pobjedu ove sezone.

štutgart pobijedio volfsburg poslije 16 godina Izvor: FOCKE STRANGMANN/EPA

Ekipa Volfsburga ne samo da je daleko od forme koja ju je krasila prošle sezone kada je izborena i Liga šampiona, već je u seriji poraza kojoj se ne nazire kraj.

Posljednji, peti u nizu, "vukovi" su upisali u subotu uveče protiv Štutgarta koji je slavio 2:0, mada je trijumf mogao biti i ubjedljiviji, da Omar Marmuš nije promašio jedanaesterac.

Međutim, upravo je egipatski napadač asistencijom za gol Mavropanosa u 25. minutu najavio prvu gostujuću pobjedu "švaba" ove sezone. I to na mjestu gdje više od decenije i po nisu slavili.

Posljednji put Štutgart je pobijedio u "gradu Volfksvagena" prije 16 godina, kada je za gostujuću ekipu igrao Danijel Ljuboja.

U jeku napada Volfsburga, gosti su nakon jedne dobre polukontre stigli do pogotka, a strijelac je bio Ferster u 63. minutu.

Priliku da ovih 2:0 pretvori u ubjedljiviju pobjedu imao je Marmuš, nakon očiglednog igranja rukom Arnolda u svom šesnaestercu.

Mladi Egipćanin htio je da to bude i lijepo za oko, izveo je „panenku“, Kastels je već pao, ali je lopta umjesto mreže pogodila prečku.

Neizvjesnost je potrajala do finiša, međutim, Volfsburg je ipak upisao peti poraz u nizu, a „švabe“ važna tri boda u borbi za opstanak.