Bajernov "kiks" koji to nije, "iz 2 u 1" na Alijancu, gubila i Borusija, ali je Brandt spasio “milionere”!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Preokret Bajerna na Alijancu, dok je Borusija Dortmund uspjela da osvoji samo bod protiv Bohuma

bundesliga preokret bajerna, borusija dortmund osvojila bod u bohumu Izvor: PHILIPP GUELLAND/EPA

Fudbaleri Bajerna i Borusija Dortmund poigrali su se sa nervima svojih navijača.

Na Alijanc areni u Minhenu odlukom lokalnih vlasti nije bilo publike pa su Bavarci gledali preko TV-a kako njihova ekipa na poluvremenu gubi od Majnca, ali potom i veliki preokret.

Cijelu utakmicu ekipa Julijana Nagelsmana je dominirala, ali je dozvolila Onisivu u 22. minute da glavom pošalje loptu u mrežu, pa je do tri boda morala težim putem.

Međutim, već poslije samo osam minuta igre u nastavku rezultat je izjednačen, kada je Koman pogodio suprotini ugao, da bi bilo kakav “kiks” spriječio Musiala pogotokom za pobjedu 2:1.

Kao po pravilu, dok je Bajern gubio ni ovog puta to Borusija nije koristila, pa je i u Bohumu poslije prvih 45 minuta bilo 1:0, samo što ekipa iz Dortmunda nije uspjela da preokrene.

Tek pet minuta prije kraja Brandt je uspio da savlada Manuela Rimana, koji je najzaslužniji što je Bohum osvojio bod protiv “milionera” - 1:1.

Golman Bohuma činio je čuda na golu i najviše doprinio da Bohum nakon serije dobrih rezultata u prijateljskim mečevima protiv Borusije Dortmund upiše i prvenstveni remi.

Stevan Jovetić bio je strijelac prvog gola za Hertu u pobjedi nad Arminijom 2:0, koju je potvrdio Selke u 95. minuti.

Golovi u nadoknadi viđeni su i u Frajburgu, gdje je Ričards pogodio duboko u nadoknadi za pobjedu Hofenhajma 2:1, ali I u Lajpcigu, gdje su domaći sa dva brza gola u samoj završnici ubili nadu Borusije Menhengladbah da može da izbjegne novi poraz.

Bensebaini je dvije minute prije kraja smanjio na 2:1, ali su Nkunku i Henriks pogodili u 91. i 94. za konačnih 4:1 I treći vezani poraz Borusija Menhengladbah.