Miha i Bolonja uradili (skoro) sve kako treba, pa izgubili: Juventus zabrinuo Vlahovića i "violu"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bolonja napadala, Juventus zabijao u magli na Renato Dal'Ari!

serija a juventus pobijedio bolonju 2-0 Izvor: EPA/SERENA CAMPANINI/ANSA

Ekipa Siniše Mihajlovića radila je sve što treba u suelu sa italijanskim velikanom, ali malo magla i mnogo više čvrsta odbrana Juventusa učinili su svoje i spriječili iznenađenje na Renato Dal'Ari.

Juventus je slavio rezultatom 2:0 i upisao 11. vezani trijumf u duelima nad Bolonjom, ali ovog puta imao je dosta sreće.

Uprkos ranom vođstvu do kojeg je stigao preko Morate, ekipa Bolonje je bila ta koja je dominirala i napadala u većem dijelu utakmice, pa je Vojćih Šćešni imao dosta posla.

Imao je poljski golman i malo sreće, posebno u 23. minutu kada su gotovo savršene "makazice" Matijasa Svanberga završile pored gola. Da je pogodio, bio bi to pogodak za TV špice.

Napadi Bolonje još opasniji su bili u drugom poluvremenu, kada je Domingez promašio priliku za izjednačenje, odnosno spriječio je to Šćešni dobrom intervencijom.

I onda, samo tri minute kasnije, uslijedila je kazna.

Iz svoje prve šanse u drugom poluvremenu Juventus je udvostručio vođstvo.

Kvadrado je jednim potezom izbacio Svanberga na ivici šesnaesterca, a onda pogodio suprotan ugao za 2:0.

Krasić i Salihamidžić pamte posljednji poraz od Bolonje

Koliko je Juventus nadmoćan u duelima sa Bolonjom govori i činjenica da je posljednji put izgubio u duelu sa crveno-plavima još u februaru 2011. kada je za torinski klub igrao Miloš Krasić, a na klupio sjedio Hasan Salihamidžić.

Kolumbijac je u samom finišu, kada je Bolonja pokušavala da stigne bar do utješnog pogotka, mogao i do novog gola, međutim, u posljednjem trenutku njegov udarac je izblokiran u korner.

Ekipa Siniše Mihajlovića je tako upisala treći vezani poraz u Seriji A, dok je Juventus, ne računajući remi sa Venecijom u prošlom kolu u mnogo boljoj formi, a ovom pobjedom prestigao je Fiorentinu.

Dušan Vlahović i njegovi saigrači u nedjelju u matine terminu moraće da savladaju Sasuolo ukoliko žele da vrate šesto mjesto na tabeli koje im je sad preoteo Juventus.