Inter bolji od Juventusa u finalu Superkupa: Sančez donio titulu golom u 120. minuti, Džeko izborio penal

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Intera su osvajači Superkupa Italije

Juventus Inter 1:2 Superkup Italije Izvor: EMILIO ANDREOLI/GETTY IMAGES EUROPE

Fudbaleri Intera su osvajači Superkupa Italije. Oni su savladali Juventus nakon produžetaka rezultatom 2:1. Ekipi iz Milana je ovo šesta titula Superkupa u istoriji i prva titula za Edina Džeku sa Interom.

Inter – Juventus 2:1 (1:1)
/Martinez 35 pen, Sančez 120 - Mekkini 25/

Prvu priliku na utakmici imao je Džeko koji je u drugom minutu zaprijetio golu Juventusa. Pokušao je glavom, ali je lopta otišla iznad gola.

Inter je na početku pokazao bolju igru, ali nije mogao do gola.

U 25. minuti hladan tuš za ekipu iz Milana. Veston Mekkini je ostao sam ispred gola i pogodio glavom za prednost Juventusa – 1:0.

Igralo se dosta mirno sve do 35. minute kada je De Šiljo napravio faul u šesnaestercu nad Edinom Džekom, a arbitar pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Lautaro Martinez – 1:1.

U drugom poluvremenu prvu priliku je imao Juventus preko Bernadeskija, ali se rezultat nije promijenio.

Igrao se 59. minut kada je Dumfris pokušao glavom, a Perin je uz pomoć prečke zaustavio ovaj udarac.

Bh. reprezentativac Edin Džeko igrao je do 76. minute kada ga je zamijenio Korea.

Do kraja regularnog dijela igre igralo se dosta mirno, a rezultat se nije mijenjao.

Prvi produžetak nije donio puno uzbuđenja. Jedinu šansu imao je Inter preko Sančeza, ali je lopta otišla pored gola.

U drugom produžetku su obje ekipe igrale dosta mirno, a prave prilike su izostale. Tako je bilo sve do 120. minute kada je Aleksis Sančez postigao pogodak za pobjedu i slavlje Intera od 2:1.