Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bajern je, međutim, stigao do ubjedljive pobjede!

Bundesliga Herta - Bajern 1-4 Izvor: EPA/PHILIPP GUELLAND

Ekipa Herte, koja je u prilično lošoj formi, bila je lak plijen za Bajern koji je u nedjelju uveče slavio sa ubjedljivih 4:1 u Berlinu, ali jedan podatak iznenadiće ljubitelje fudbala.

Najbolji strijelac Bundeslige (23) prekinuo je golgetersku seriju u kojoj je na posljednje četiri utakmice postigao sedam golova, dok je najbolji asistent lige ostao na 16 asistencija.

Ipak, Bajern je prilično lako četiri puta tresao mrežu Herte, a poništena su mu još dva gola, onaj Tolisoa na samom početku utakmice i pogodak Sanea u finišu.

Upravo je Toliso doveo Bavarce u vođstvo, a poslije dodavanja Kimiha povisio je Miler za 2:0 na poluvremenu i miran odmor.

Ako je i bilo trunke neizvjesnosti ona je otklonjena pogocima Sanea i Gnabrija u razmaku od četiri minuta, od 75. do 79. minuta, nakon čega je Julijan Nagelsman mogao da odmori nekoliko igrača, a ubaci mladog Vanera, Musijalu i Upamekana.

Ovaj posljednji nije se baš proslavio i kardinalnom greškom omogućio je Ekelenkampu da postigne utješni pogodak za konačnih 4:1.

Bavarci su tako ponovo odmakli Borusiji na šest bodova, dok je Herta 13. i predstoji joj grčevita borba za opstanak.

U prvom meču nedjeljnog programa Lajpcig je sa 2:0 savladao Volfsburg. Golovima Orbana i Gvardiola ekipa Lajpciga stigla je do jubilarne 100. pobjede u ukupno 190. meču u Bundesligi.

Samo Bajernu je to uspjelo u manje odigranih utakmica – trebalo mu je 185.