Partizan ponovo kažnjen poslije prekida: Crno-bijeli nisu nadoknadili zaostatak, poraz u Turskoj!

Partizan u Turskoj izgubio drugi meč na pripremama.

Pripreme: Partizan poražen od Bašakšehira Izvor: YouTube/Printscreen/FK Partizan Beograd

Pobheda, pa poraz. To je učinak Partizana u dosadašnjem toku priprema u Turskoj.

U prvom meču su pobuhedili makedonski Tikveš (2:1), ali su u drugom duelu poraženi. Savladao ih je Bašakšehir - 1:0. Ono što je još veća briga od poraza jeste povreda Danila Pantića na početku meča...

Igrali su izabranici Aleksandra Stanojevića protiv znatno jačeg rivala u odnosu na prvi pripremni susret, dobro su se pokazali, ali nisu uspjeli da postignu gol. Ono što može da zabrine stručni štab jesu prekidi i reakcija odbrane tokom prekida, tako su i primili gol.

U završnici prvog poluvremena je turski tim imao korner, lopta je završila na drugoj stativi gdje je Epureanu ostao potpuno sam i nije mu bilo teško da pogodi mrežu.

Probao je Stanojević da "prodrma" ekipu, odmah je uveo Markovića umjesto Natha, a onda je u 62. minutu uveo Terzića, Lutovca, Smiljanića, Baždara i Holendera. Mogao je srpski tim u nekoliko navrata do izjednačenja, stvorili su solidne šanse, ali ih nisu realizovali.

Potom je u 83 minutu poništen gol Holendera zbog ofsajda, da bi dva minuta kasnije Stevanović spasao ekipu. Čiček je izašao sam pred njega, ali je čuvar mreže Partizana izašao, skratio ugao i odbranio.

Stanojevića i ekipu čekaju još dva meča, provjere protiv Dinama iz Moskve i Dinama iz Batumija.