Mohamed Salah

Muk u Milanu, Bajern spriječio senzaciju: Firmino i Salah utišali "Meacu", Bavarci se izvukli!

Liverpul je u Milanu došao do pobjede, dok se Bajern žestoko namučio u Austriji.

Mohamed Salah Izvor: Fonet/Antonio Calanni/AP

Dvije utakmice, pobjeda gostiju u Milanu i remi u Austriji. Tako ukratko izgleda retrospektiva večerašnjih utakmica u Ligi šampiona.

Inter je igrao hrabro, borio se, ali je Liverpul taj koji je na kraju odnio pobjedu na "Đuzepe Meaci" - 0:2 (0:0). U Salcburgu je Bajern u samoj završnici uspio da izvuče remi (1:1).

Revanš mečevi se igraju 8. marta. Inter će doći na "Enfild", dok će Salcburg juriti senzaciju u Minhenu.

Izvor: Fonet/Antonio Calanni/AP

Prvo poluvreme u Milanu je Liverpul igrao znatno ofanzivnije, prijetio je, stvarao šanse, ali je Inter imao najozbiljniju priliku. Čalhanoglu je u 16. minutu pogodio prečku poslije jednog brzog napada domaćina.

Imali su gosti nekoliko šansi do kraja prvog dela, ništa pretjerano ozbiljno, pa su mreže mirovale na pauzi.

Prečka Čalhanoglua protiv Liverpula
Izvor: YouTube/Arena sport

U drugom poluvremenu totalna promjena. Inter je preuzeo stvari u svoje ruke, počeli su da napadaju i oni su bili ti koji su diktirali tempo igre. Perišić je stvarao ogromne probleme, Džeko je čak i matirao Alisona u 60. minutu, ali je bio u ofsajdu pa je pogodak poništen.

Neposredno prije toga je Klop napravio trostruku promenu, ušli su Dijaz, Keita i Henderson umjesto Eliota, Manea i Fabinja, to je bila četvrta izmjena jer je u pauzi u svlačionici ostao Žota, ušao je Firmino.

Nastavili su se napadi "neroazura", bila je opsada pred golom Alisona, a onda je uslijedila kazna za sve to. Poslije kornera Robertsona je Firmino bio najviši u skoku, gađao je i pogodio dalji ugao za vođstvo "crvenih" u 75. minutu.

Firmino dao gol Interu

Svega osam minuta kasnije je Vidal napravio bespotreban faul, poslije centaršuta je Van Dajk vratio loptu u petarac, Salah je šutirao i uz malo sreće je ona završila iza leđa Handanovića za potpuni muk u Milanu.

Ujedno je to bio i kraj svega. Navijači su se utišali, samo se čekao kraj meča, a gosti su imali i par polu šansi i mogli su da daju i još neki gol pred revanš.

Mohamed Salah gol Interu

Bajern je u Austriju došao kao apsolutni favorit, a onda su doživjeli šok. Prvo se u 12. minutu povredio Okafor, zamijenio ga je Adamu i to je bio savršen potez domaćeg tima. U 21. minutu je Adamu savršenim udarcem sa ivice kaznenog prostora postigao gol i šokirao Bavarce.

Izvor: Fonet/Alexandra Beier/AP

Pokušavali su Nijemci na sve načine da izjendače, tražili su gol, nisu uspjeli da ga postignu, čak je pred sam odlazak u svlačionicu VAR provjeravao penal za Salcburg, ali nije bilo najstrože kazne.

Išao je Bajern po gol, pokušavao je da izjednači, stvarali su prilike, ali lopta nikako nije htjela u gol. Tako je bilo sve do 90. minuta. Tada je Koman postigao gol za remi i spriječio je senzaciju.

22:54

KRAJ

Utakmice su završene.

Inter-Liverpul 0:2

Salcburg-Bajern Minhen 1:1

22:48

90' - BAJERN JE IZJEDNAČIO!

Uspeo je Bajern da stigne do izjednačenja. Kingsli Koman je obradovao Bavarce i rastužio Austriju.

22:43

83' - SALAH!

Liverpul ima dva gola prednosti! Uz dosta sreće je lopta došla do Salaha koji je šutirao i matirao  Handanovića!

22:35

75' - FIRMINO!

Inter je napadao, Liverpul je poveo! Robertson je sjajno izveo korner, Firmino je bio bolji u skoku od Bastonija i pogodio je dalji ugao. Pokušaj odbrane Handanovića je samo dodatno ulepšao pogodak Brazilca.

22:33

73' - INTER NAPADA

Ušao je Aleksis Sančez umesto Lautara Martineza. Inter je nastavio da napada. Damfriz je imao odličnu šansu, ali je lopta završila preko gola.

22:26

70' - BAJERN NAPADA

Nastavljaju se napadi Bajerna. Pokušavaju Bavarci da dođu do gola, ali im to za sada ne polazi za nogom.

22:18

59' - TRI PROMEN KLOPA!

Trostruku izmenu napravio je Klop. Izašli su Eliot, Mane i Fabinjo, ušli su Keita, Henderson i Dijaz.

22:05

46' - FIRMINO UŠAO

Napravio je Klop jednu promenu na pauzi, ušao je Roberto Firmino umesto Dioga Žote.

21:48

45' - POLUVREME

Prvo poluvreme je gotovo na obe utakmice.

Inter-Liverpul 0:0

Salcburg-Bajern 1:0

U nadoknadi meča je Salcburg tražio penal, VAR je gledao snimak, nije bilo najtrože kazne.

21:41

40' - VAN DAJK ISPRED LAUTARA

Inter, za sada, preti posebno iz kontri. Tako je bilo i sada, brza igra u tranziciji,  Lautaro je krenuo u apad, ali je ispred njega bio Van Dajk i sprečio je veću opasnost.

l

21:33

31' - KAKVA ŠANSA ZA SANEA!

Imao je Bajern savršenu priliku da izejdnači. Sane je dobio savršenu loptu, poslao je pored stative!

21:29

28' - LIVERPUL PRETI

Pokušava Liverpul na sve načine da dođe do vođstva, ređaju se prilike, ali nedostaje im pravi šut. Inter za sada uspeva da blokira pokušaje protivnika.

21:23

SALCBURG VODI!

Šok za Bavarce u Austriji. Domaćin vodi! Adamu je zatresao mrežu za prednost Salcburga. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, gađao dalji ugao i pogodio.

21:17

16' - KAKVA ŠANSA ZA ČALHANOGLUA!

Mane je imao odličnu šansu, glavom je prebacio gol, a onda je mogla da usledi surova kazna. Odlična akcija Intera, Čalhanoglu je sjajno šutirao iz prve, pogodio je prečku.

21:13

12' - POVREDA OKAFORA I ŠANSA GNABRIJA

Mogao je Bajern do vođstva, Gnabri je odlično šutirao, Koh je sjajno reagovao. Nedugo zatim je Okafor završio meč ranije zbog povrede, ušao je Adamu .

21:09

8' - LIVERPUL OPASNIJI

Za sada je Liverpul opasniji u Italiji. Salah je izborio korner, posle toga je Tijago šutirao  tik preko prečke.

21:01

1' MEČEVI SU POČELI

Utakmice u Milanu i Salcburgu su počele.

20:50

INTER PAMTI TORESA

Poslednji put su Inter i Liverpul igrali u osmini finala Lige šamiona 2008. godine. Tada je na terenu bio i sadašnji trener Zvezde Dejan Stanković.

Ipak, šou u tom duelu na "Đuzepe Meaci" ukrao je Fernando Tores sjajnim golom u 64. minutu. U prvom meču je na "Enfildu" domaćin slavio sa 2:0 golovima Džerarda i Kujta.