Vlahović igra Evropu poslije šest godina - sjećate li se prvog meča?

Autor 000

Dušan Vlahović je do sada u karijeri odigrao samo jedan evropski meč.

Prvi meč Dušana Vlahovića u Evropi Partizan - Zaglebje Izvor: MN PRESS

Juventus od 21 čas gostuje Viljarealu u Španiji u okviru nokaut faze Lige šampiona, a to će biti debi Dušana Vlahovića u LŠ!

Sjajni napadač stigao je ove zime iz Fiorentine i već cepa mreže u dobro poznatom crno-bijelom dresu, ali se nije naigrao u Evropi u svojoj karijeri.

On je za sada najveći dio svoje seniorske karijere proveo u Fiorentini, a "viola" nije imala rezultate koji su je vodili u Evropu,pa je tako do sada u karijeri Vlahović odigrao samo jedan evropski meč!

U pitanju je duel Partizana i Zaglebja u kvalifikacijama za Ligu Evrope u sezoni 16/17. Tada je poslije 0:0 u prvom meču Partizan otišao u Poljsku, ali ni tamo napadači crno-bijelih nisu uspjevali da pronađu put do mreže.

A onda je u 70. minutu umjesto Nikole Đurđića na teren ušao golobradi Dušan Vlahović! Ipak do 90. minuta nije bilo golova, a u nastavku meča Vlahović nije stigao da se istakne. Poljaci su uglavnom napadali u produžetku, pa se otišlo na penale.

Pogledajte detalje tog meča:

A tu je nažalost crno-bijeli tim ispao. Darko Brašanac je promašio prvi penal u seriji, kasnije su svi koji su šutirali pogodili, ali je taj promašaj presudio.

Zanimljivo je da je napad Zaglebja tada predvodio mladi Kšištof Pjontek, napadač koji je u Fiorentinu stigao zimus upravo da zameni Vlahovića! U Poljskom timu su bili i srpski bekovi Aleksandar Todorovski i Dragomir Čotra.

A evo i kompletnog sastava na tom meču:

PARTIZAN: Šaranov, Bogosavac. Gogua, Milenković, Vulićević, Brašanac, Everton, Radović, Janković, Mihajlović, Đurđić

Ušli: Ilić, Đuričković, Vlahović