Revija autogolova u Bundesligi: Milerov peh zaustavio Bajern, Bosanac uzdrmao Lajpcig!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Kiksali i Bajern i Lajpcig uz tri autogola na pet mečeva Bundeslige.

Tomas Miler Izvor: Shutterstock

Fudbaleri Bajerna umjesto dvocifrene prednosti nad najvećim rivalom, u subotu su se pobrinuli da ožive šampionsku trku u Bundesligi.

Prvak Njemačke odigrao je 1:1 u ne pretjerano zanimljivom derbiju 25. kola protiv Bajera iz Leverkuzena, pa će se Borusija Dortmund ako pobijedi Majnc u srijedu vratiti na “samo” šest bodova i zadržati nadu da može da ugrozi Bavarce.

Čak tri autogola viđena su u pet subotnjih mečeva Bundeslige, a upravo je jedan od njih zaustavio Bajern i spriječio treću vezanu pobjedu Julijana Nagelsmana.

Golom Zilea u 18. minutu vodio je Bajern, ali je Tomas Miler u 36. minutu skrenuo loptu u svoju mrežu pokušavajući da spriječi ubacivanje iz slobodnjaka i tako prevario Svena Ulrajha.

I drugi derbi ekipa sa vrha tabele završen je remijem 1:1, a malo je nedostajalo da Ermedin Demirović donese pobjedu Frajburgu na gostovanju Lajpcigu.Bosansk

i napadač doveo je goste u vođstvo u prvom poluvremenu, ali Frajburg nije uspio da izdrži do kraja. A malo je nedostajalo! Igrao se 90. minut kada je Anhelino izjednačio na 1:1 i spriječio bruku u Lajpcigu.

Najviše golova, njih pet viđeno je na Olimpijskom stadionu u Berlinu, gdje je Herta pretrpila težak poraz 4:1 od Ajntrahta za koji je Filip Kostić odigrao 90 minuta I namjestio prvi gol.

Četvrtim porazom u nizu Herta je ostala ispod crte i još jednom potvrdila da je kandidat za selidbu u “Cvajtu”.

/Anhelino 90 - Demirović 38/

Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen 1:1 (1:1)
/Zile 18 - Miler 36 ag/

Štutgart - Borusija Menhengladbah 3:2 (1:2)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!