Autor Goran Arbutina

Crvena zvezda je bez problema savladala Novi Pazar.

Zvezda pobijedila Novi Pazar 5-0 Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je lako savladala Novi Pazar u 26. kolu Superlige i tako se ponovo približila Partizanu na dva boda razlike, pa nas očekuje prava drama u posljednje četiri runde ligaškog dijela sezone.

"Petarda" na rođendan Zvezde obradovala je Dejana Stankovića koji je već poslije 22. minuta igre znao da je njegova ekipa došla do tri boda pošto je na semaforu pisalo 4:0 uz golove Ohija, Ivanića i dvostrukog strelca Kataija koji je do kraja meča upisao i het-trik.

CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR 5:0 (4:0)

Sve je počelo u osmom minutu kada je Ohi još jednom demonstrirao da ima "njuh" za gol, pa je sa pet metara lako ubacio loptu u mrežu nakon akcije Gajića i Bena.

Zvezda je već u 15. minutu preko Kataija došla do 2:0, a samo što se "izvrtio" snimak u TV prenosu - vidjeli smo i treći pogodak. Sada je "Magiko" pronašao Ivanića, a fudbaler iz Bačkog Jarka je efektnim lobom donio i treći gol Zvezdi na meču.

Ni tada domaći nisu spustili gard, pa je Katai u 22. minutu matirao opet Vujanca koga njegovi odbrambeni igrači nisu najbolje štitili, pa je ni kriv ni dužan na kraju primio "pet komada".

Posljednji u 56. nakon još jedne lopte u prostor za Kataija koji je bio raspolože po martovskom snegu u Beogradu.

Stanković je iskoristio priliku da šansu pruži i Motiki, Raduloviću i N. Stankoviću, a sve kako bi i nosioce igre rasteretio pred meč sa Rendžersom u Ligi Evrope sljedećeg četvrtka.