"Ovo je za Abramoviča!" Čelsi utišao galamdžije iz Saudijske Arabije: Mahali zastavom, a onda im je stigao hit odgovor!

Čelsi je savladao Njukasl golom majstora fudbala Kaija Haverca.

čelsi pobijedio njukasl Izvor: Profimedia

Čelsi funkcioniše i pod sankcijama, pokazalo se ovog nedjeljnog popodneva pošto je Kai Haverc majstorijom donio pobjedu od 1:0 svom timu u 89. minutu meča protiv Njukasla!

Gledali smo vrlo čudnu utakmicu u kojoj su najzanimljiviji detalji stali u posljednjih pet minuta, pošto je Haverc uz gol pogodio i prečku, dok će na drugoj strani Njukasl grmjeti na sudije. Prvenstveno što Haverc zbog laktanja nije isključen u prvom dijelu, a potom i što u drugom nije pokazan penal zbog faula Čalobe.

Ipak, fudbalska dešavanja nisu bila u prvom planu tokom većeg dijela utakmice. Navijači "plavaca" su skandirali povremeno Romanu Abramoviču, uskoro bivšem vlasniku kluba, dok su na stadionu bile istaknute i zastave Saudijske Arabije.

Već danima na Ostrvu traje diskusija o tome kako su Abramoviču uvedene sankcije zbog toga što se sumnja da ima bliske veze sa Putinom, dok se sa druge strane vrlo dobro zna ko su vlasnici Njukasla, međutim pošto britanske vlasti usko sarađuju sa njima - za sada nisu problematični.

Zanimljivo je da su navijači Njukasla pjevali protivniku da "Majk Ešli dolazi po njih", dok je odgovor domaćih navijača bio da "Boris Džonson stiže po njih". To je jasna aluzija i da njima slijede sankcije...

Pogledajte gol Haverca za pobjedu!

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!