Ponovo imamo dramu u Bundesligi! Borusija se mučila do 87. minuta, pa slavila - Belgijanac pogodio nakon dvije godine!

Golom Aksela Vitsela, prvim nakon februara 2020. godine, "milioneri" su došli do pobjede nad Majncom, čime su zaostatak za Bajernom u borbi za titulu smanjili na samo četiri boda osam kola prije kraja.

borusija pobijedila majnc Izvor: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Sve do 87. minuta, Borusija Dortmund nije napravila baš ništa pred golom Majnca...

A onda je Aksel Vitsel skratio muke gostiju i osam kola prije kraja "zakuvao" situaciju na tabeli u Bundesligi!

MAJNC – BORUSIJA D. 0:1 (0:0)
/Vitsel 87/

Belgijski internacionalac našao se na pravom mjestu poslije centaršuta Đovanija Rejne i neometan sproveo loptu u mrežu, za veliku pobjedu Borusije, koja osam kola prije kraja Bundeslige kasni samo četiri boda za Bajernom!

Da stvari budu još interesantnije, Belgijancu je ovo bio prvi pogodak u dresu Borusije nakon više od dvije godine!

Prije ovog gostovanja, Vitsel je posljednji put u žutoj opremi poentirao prvog februara 2020. godine, u ubjedljivom trijumfu (5:0) nad Union Berlinom.

"Milioneri" su, uprkos blijedoj partiji u ovom zaostalom duelu 25. kola, iskoristili dva vezana kiksa aktuelnog šampiona u prvenstvu (remiji sa Bajerom i Hofenhajmom).

Ne treba zaboraviti da nas do kraja sezone očekuje još jedan "Klasiker", ali i da su pred igračima Julijana Nagelsmana dva teška ispita.

Bajern će, naime, u naredne dvije runde ukrstiti koplja sa timovima koji pretenduju na mjesto u Evropi, a zašto ne reći i Ligi šampiona. Prvo u Minhen dolazi Union Berlin, nakon čega će Bavarci ugostiti Frajburg...

Čeka li nas luda završnica takmičenja u njemačkoj eliti?