Inter u krizi, VAR mu poništio penal: “Viola” se pita i bez Vlahovića!

Autor Goran Arbutina

“Neroazuri” nisu uspjeli da na svojoj Meaci savladaju Fiorentinu.

Inter remizirao 1:1 sa Fiorentinom Izvor: MATTEO BAZZI/ANSA

Iako je zimus prodala najskupljeg igrača Serije A, Dušana Vlahovića, Fiorentina se i bez sjajnog Srbina itekako pita u Italiji.

Milan, Napoli i Inter vode veliku bitku za skudeto ove sezone, a planovi “neroazura” o odbrani šampionske titule, sada su sve neizvjesniji, pošto je ekipa Simonea inzagija u katastrofalnoj formi.

Strahovanja navijača Intera koji je pred duel sa Fiorentinom na posljednjih pet mečeva upisao samo jedanu pobjedu su se obistinil – “Viola” je odnijela bod sa Meace!

Inter i Fiorentina remizirali su 1:1 u subotnjem derbiju 30. kola Serije A u kojem su se gosti čak prvi radovali.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, ali u kojem smo vidjeli mnogo opasniju Fiorentinu i njenih čak šest izblokiranih udaraca u opasnim situacijama, duel u Milanu riješen je u razmaku od samo pet minuta u nastavku.

“Viola” je šokirala Maacu u 50. Minute kada je Gonzales ubacio za Toreiru koji je pogodio za vođstvo gostiju.

Samo pet minuta kasnije bilo je 1:1 i to nakon gola desnog beka Intera.

Interov “čovjek odluke” Ivan Perišić centrirao je, a Denzel Damfris odlično skočio i pogodio za izjednačenje.

Inzagijeva ekipa krenula je u potpunu ofanzivu, ali nije stigla do preokreta, zahvaljujući intervenciji iz VAR sobe.

Sudija Kifi pokazao je na bijelu tačku u 66. minute kada je Lautaro Martinez pao nakon duela sa Venutijem, međutim, nakon pregledanja VAR snimka jedanaesterac je poništen.

Do kraja meča Inter nije uspio da stigne do pogotka za pobjedu, pa je nakon ovog remija ostao na trćem mjestu sa 60 bodova.

Napoli i Milan imaju po tri više, s tim da Napolitanci imaju i meč više.