Sloboda upisala prvu pobjedu u m:tel Premijer ligi BiH nakon 6 mjeseci! Prijedorčani odnijeli puni plijen sa Pecare

Sloboda je ostvarila prvu pobjedu u bh. elitnom takmičenju još od 16. oktobra dok je Rudar Prijedor nakon preokreta u završnici meča na Pecari upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak.

premijer liga bih sloboda leotar široki brijeg rudar prijedor  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Dva subotnja meča 27. kola m:tel Premijer lige BiH počela su u 15.00 časova, a na oba smo gledali dobar fudbal.

Sloboda, koja za premijerligaški trijumf nije znala šest mjeseci (!?), ugostila je na "Tušnju" sastav Leotara i slavila sa rezultatom 1:0 (1:0). Trebinjci su prvu od posljednjih sedam premijerligaških rundi dočekali na desetoj, posljednjoj sigurnoj poziciji na tabeli.

Poslije prvog dijela, u prednosti su bili Tuzlaci koje je do prednosti doveo Mladen Veselinović, koji je rutinski zatresao mrežu nakon početničke greške golmana Leotara Miće Vukanovića, kojem je ispala lopta.

Leotar je u prvom napadu u drugom poluvremenu imao priliku stići do izjednačenja. Šutirao je Sekulović iz dobre pozicije, ali je lopta otišla pored gola.

Mogla se Sloboda do drugog gola u 53. minutu kada je nakon kornera Beganovića, Miloš Karišik šutirao, ali je njegov udarac je zaustavila stativa. U 77. minutu Leotar je zaprijetio iz slobodnog udarca kada je Todorović šutirao pored gola.

U 86. minutu Leotar ostaje sa desetoricom na terenu. Crveni, odnosno drugi žuti karton, zaradio je Rašid Čičba koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena.

U isto vrijeme, na "Pecari" su se sastali Široki Brijeg i Rudar Prijedor.

Prijedorčani su nakon preokreta u završnici meča slavili sa rezultatom 1:3 (1:0)

Hercegovce još samo teorija drži u igri kad je u pitanju plasman na evropsku scenu, dok su "rudarima" ova tri boda od ogromnog značaja ukoliko žele da i naredne sezone budu dio elitnog bh. ranga.

U prvih  45 minuta, domaćini su imali minimalnu prednost, poslije autogola Marija Sajaka u nadoknadi vremena.

Ekipa Širokog Brijega je od početka drugog dijela nametnula svoju igru te u nekoliko navrata zaprijetila golu Prijedorčana.
U nastavku su Prijedorčani ubacili u brzinu više, pa su nekoliko puta zaprijetili Širokobriježanima. Nagrada je stigla u 78. minutu kada je Nemanja Pekija pogodio za 1:1.

A onda je uslijedio potpuni prekoret!

Šest minute kasnije Prijedorčani stižu i do drugog gola. Strijelac je ovog puta bio Tomislav Knežević - 1:2. U sudačkoj nadoknadi Rudar stiže do još jednog gola i kući nosi tri veoma bitna boda i nadu za opstanak u bh. eliti. Ponovo je strijelac bio Knežević.

M:TEL PREMIJER LIGA BiH - 27. KOLO

Sloboda - Leotar 1:0 (1:0),
/Veselinović 40 - Čičba 86 ck./

Široki Brijeg - Rudar Prijedor 1:2 (1:0)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!