FK Borac - FK Radnik, uživo, Premijer liga BiH, 27. kolo

Minimalac Borca za učvršćivanje na trećem mjestu za Evropu! Ferhad Ajaz gurnuo Radnik ka nižem rangu!

Borac je minimalno savladao Radnik i dodatno se učvrstio na trećoj poziciji koja naredne sezone vodi u evropska takmičenja.

FK Borac - FK Radnik, uživo, Premijer liga BiH, 27. kolo Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Banjalučki Borac je zabilježio 11. pobjedu u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine!

Bila je to prva pobjeda nakon tri vezana remija i prvi trijumf novog trenera Banjalučana Tomislava Ivkovića!

BORAC - RADNIK 1:0 (1:0)

Nije na Gradskom stadionu viđena neka posebno dopadljiva utakmica, ali je za crveno-plave najvažnije da su osvojena sva tri boda koja su zbog poraza Sarajeva od Tuzle sitija (0:1) dodatno povećala razliku u odnosnu na bordo tim.

Banjalučani sada imaju sedam bodova prednosti i realne šanse da se na kraju sezone nađu na poziciji koja vodi u Ligu konferencija.

S druge strane, Radnik je 11. ovosezonskim porazom pao na posljednju poziciju na tabeli i biće mu izuzetno teško do kraja da izbori opstanak u eliti.

Gol odluke dogodio se u već u osmom minutu nakon mata u tri poteza - Dejan Meleg je centrirao, Jovo Lukić pokušao glavom, a Ferhad Ajaz promijenio smjer i prevario golmana Semberaca Azira Muminovića - 1:0.

Bilo je još šansi na Gradskom stadionu, mogao je Borac da zabilježi ubjedljiviju pobjedu, posebno da je ušla "bomba" Donalda Molsa sa 30-ak metara koja je pogodila prečku, ali svoje prilike imao je i Radnik, a posebno Ante Živković, pozajmljeni igrač Borca.

Mogao je hrvatski napadač u dva navrata da pogodi mrežu Nikole Ćetkovića, ali je golman Borca prvi put odlično odbranio, da bi Živković u narednom napadu bio za malo neprecizan.

Ipak, sve u svemu, crveno-plavi su zasluženo osvojili bodove.

M:TEL PREMIJER LIGA BiH - 27. KOLO

Sloboda - Leotar 1:0 (1:0)
/Veselinović 40 - Čičba 86 ck./

Široki Brijeg - Rudar Prijedor 1:2 (1:0)

Najava

Više od mjesec dana prošlo je od posljednje prvenstvene pobjede fudbalera Borca (protiv Leotara 2:0), a u Banjaluci se nadaju da je duel sa bijeljinskom ekipom idealna prilika da se prekine serija od tri uzastopna remija.

Crveno-plavi su ove sezone zabilježili najviše neriješenih mečeva - čak 13 u bh. prvenstvu, ali trener Tomislav Ivković uprkos respektu prema rivalima, kojima "gori pod nogama", vjeruje da će Borac stići do 11. trijumfa i zadržati bodovnu razliku u trci za plasmanom u Evropu.

Ujedno, bila bi to i prva pobjeda Ivkovića otkako je preuzeo klupu Banjalučana od Nemanje Miljanovića.

"Moji igrači kad imaju loptu moraju se opustiti, igrati onako kako znaju, a uvjerio sam se u ove tri sedmice da mogu, da imaju tehnički kvalitet i samo bez straha i brige to treba da 'izbace' na teren. Treba da igramo fudbal koji će zadovoljiti nas, ali i sve ostale koji su na stadionu. Očekujem dobru utakmicu i, ako budemo na nivou, našu pobjedu",poručio je Ivković u najavi utakmice.

Meč na Gradskom stadionu sudiće Adis Mulahasanović iz Sarajeva.

20:07

- kraj -

19:47

Još tri minuta sudijske nadoknade

19:46

U toku je 90. minut na Gradskom stadionu

I dalje je rezultat isti još iz osmog minuta kada je Ferhad Ajaz doveo Borac u vođstvo.

19:45

Radnik je sve karte bacio u napad!

Gogić i Došlo umjesto Gogića i Maksimovića, a ranije su u igru ušli Todorov umjesto Andrića, odnosno Šarić i Handžić umjesto Škrijelja i Živkovića.

19:35

Nova izmjena u Borcu

Strahinja Bošnjak je ušao u igru umjesto Dine Ćorića.

VUŠUROVIĆ

Nova šansa za Borac da prelomi utakmicu, koj nije realizovana.

19:22

MELEG!

Solo prodor Dejana Melega i dobar udarac, ali intervenisao je golman Radnika Azir Muminović.

19:20

PREČKA

Bomba veziste Borca Donalda Molsa sa 30 metara odsjela je na prečki bijeljinskog gola!

19:19

IZMJENA

Umjesto strijelca jedinog gola Ajaza u igri je David Čavić.

19:16

Odlične šanse za Radnik

Ante Živković, pozajmljeni igrač Borca, propustio je dvije stopostotne šanse za Radnik - prvi put je spasio Ćetković, a drugi put je hrvatski napadač bio za malo neprecizan.

19:14
Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Navijači Borca podsjetili su na tragično nastradalog navijača Vojvodine Dejana Dimitrijevića - Lonca, koji je u tuči sa pristalicama Partizana smrtno ranjen u vrat iz vatrenog oružja. Za njegovo ubistvo na 15 godina zatvora osuđen je Novosađanin Stevan Stanković, ali mu je kasnije smanjena kazna na 10 godina i osam meseci iza rešetaka.

Takođe su iskoristili priliku da podsjete na 22. april, Dan grada.

19:11

VUŠUROVIĆ!

Odlična šansa za Borac, ali Vušurović je šutirao tik pored stative!

19:04

Počelo je drugo poluvrijeme

...na Gradskom stadionu u Banjaluci.

19:00

Nekadašnji "borčevci" su na Gradskom stadionu: Bilbija, Grahovac, Kunić i Handžić

Nemanja Bilbija, kapiten Zrinjskog i prvi golgeter m:tel Premijer lige BiH je iskoristio priliku da dođe na Gradski stadion i pogleda meč svog matičnog kluba protiv Radnika. I to u društvu nekadašnjeg kapitena Borca, a sada igrača bečkog Rapida Srđana Grahovca. Tu je i Petar Kunić, odnosno Haris Handžić, takođe nekadašnji "borčevci". Handžić je danas član Radnika.

18:50

- poluvrijeme -

U prvih 45 minuta nije bilo mnogo šansi, igralo se uglavnom na sredini terena, ali Borac je uspio u osmom minutu da stekne prednost. Bio je to mat u tri poteza - Dejan Meleg je centrirao, Jovo Lukić je šutirao, a Ferhad Ajaz skrenuo loptu i prevario golmana Radnika - 1:0.

Nešto kasnije, Lukić je zbog povrede zamijenjen Grkom Panajotisom Moraitisom.

Gosti iz Bijeljine su imali nekoliko opasnih situacija ispred Nikole Ćetkovića, koji je sigurnim intervencijama otklanjao opasnost ispred svog gola.

18:46

Minut sudijske nadoknade

Igraće se još 60 sekundi na Gradskom stadionu u Banjaluci.

18:44

Moraitis je pokušao "makazice"

...ali nije bilo opasnosti po mrežu Semberaca.

18:42

Radnik prijeti!

Opasan napad gostiju iz Bijeljine, po desnoj strani je prošao Škrijelj i centrirao u peterac, ali ponovo je Ćetković bio siguran.

18:41

Jovo Lukić je napustio teren zbog povrede

Centarfor Borca je morao da ustupi mjesto u vrhu napada Panajotisu Moraitisu zbog povrede leđa. Zasad, nema informacija da li je u pitanju teža povrede i koliko će eventualno odsustovati sa terena.

18:32

Dimna zavjesa Lešinara u crveno-plavim bojama!

18:28

Borac čuva vođstvo, uglavnom se igra na sredini terena

18:14

Ćetković!

Šansa za Radnik u 14. minutu, ali udarac Škrijelja je ukrotio golman Ćetković.

18:11

GOOOL!

Borac je poveo u osmom minutu! Meleg je centrirao, Jovo Lukić pokušao glavom, a Ajaz skrenuo loptu ka nebranjenoj mreži - 1:0.

18:08

MELEG!

Prva prilika za Borac u 7. minutu - Dejan Meleg je šutirao iskosa, a Muminović kranjim naporom odbranio udarac i skrenuo loptu u korner.

Minuta šutnje na svim stadionima

Mečevi 27. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine koji će biti odigrani danas i u ponedjeljak, će početi minutom šutnje kako bi se odala počast Elmiri Sefo koja je smrtno stradala u sinoćnjem zemljotresu u Hercegovini.

"FS BIH izražava iskreno saučešće porodici i prijateljima Elmire Sefo", navedeno je u saopštenju Saveza.