Blijedo izdanje obje ekipe: Velež upisao minimalnu pobjedu protiv Rudara

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Veleža su na stadionu "Rođeni" slavili protiv tima Rudara iz Prijedora rezultatom 1:0.

Velež Rudar Prijedor 29. kolo Premijer liga BiH  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U okviru 29. kola Premijer lige BiH fudbaleri Veleža su, na domaćem terenu, savladali ekipu Rudara rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici djelo je Demira Pece. Tim sa Sane je ovim porazom propustio priliku da pobjegne iz opasne zone te su se zadržali na 11 poziciji sa 25 bodova.

Velež – Rudar Prijedor 1:0 (0:0)
/Peco 67/

Prvu priliku imala je ekipa Veleža u drugom minutu nakon ubačaja Brandaa, ali je odbrana Rudara odlično reagovala. U 11. minutu iz slobodnog udarca pokušao je Radović, a lopta je otišla preko gola.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli više ni jednu priliku te utakmica na stadionu „Rođeni“ nije opravdala očekivanja. Treba dodati kako Rudar nije uputio ni jedan udarac prema golu ekipe iz Mostara u prvom poluvremenu.

Prvu dobru priliku smo vidjeli tek u 56. minutu kada je Vehabović sjajno ubacio, a Peco malo zakasnio na loptu.

Velež stiže do vođstva iz prvog udarca u okvir gola. Ščekić je loše ispucao loptu, Ovčina je ubacio sa desne strane, a Demir Peco pogodio za 1:0 u 67. minutu. Minut kasnije tim iz Mostara je ponovo zaprijetio, ali Ćosićev udarac glavom otišao je pored gola.

Najbolju šansu za Rudar imao je Knežević čiji je udarac otišao malo pored desne stative. Uzvratili su domaći preko Pece čiji je pokušaj zaustavio Ščekić.

Fudbalere Veleža u idućem kolu očekuje derbi sa Zrninjskim dok će Rudar dočekati ekipu Posušja.

VELEŽ: Jovičić, Radović, Zvonić, Bajrić, Pršeš, Ovčina, Brandao, Peco, Hasanović, Vehabović, Dejanović

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Asani, Sadiku, Pekija, Pavlović, Kulenović, Dojčinović, Knežević, Hodžić, Radulović, Jakupović.