Premijer liga BiH: Sarajevo "minimalcem" savladalo Radnik, Zrinjski slavio na Tušnju (FOTO)

Autor Haris Krhalić

U prve dvije utakmice 29. kola Premijer lige BiH, Sarajevo je slavilo protiv Radnika, dok je Zrinjski bio bolji od Slobode.

Premijer liga BiH 29. kolo rezultati Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U prve dvije utkamice 29. kola Premijer lige BiH sastale su se ekipe Slobode i Zrinjskog odnosno, Sarajeva i Radnika. Tim iz Mostara slavio je sa 2:0 na Tušnju, dok je Sarajevo na Koševu upisalo minimalnu pobjedu protiv „davljenika“ iz Bijeljine.

Sloboda i Radnik su sa ovim porazima umanjili svoje šanse za opstanak u elitnom društvu, a to se posebno odnosi na tim iz Bijeljine koji zauzima posljednju poziciju na tabeli Premijer lige BiH.

SARAJEVO - RADNIK 1:0 (1:0)
/Čataković 45/

"Bordo" tim je očekivano bolje otvorilo utakmicu pa je i prvo ozbiljnije zaprijetilo golu protivnika. Nakon lijepe akcije u sedmom minutu i odličnog pasa Kapića, šutirao je Šabanović, a njegov udarac zaustavio je Azir Muminović.

U 22. minutu igrači Radnika su ukrali jednu loptu, Maksimović je imao čistu situaciju, ali je užasno šutirao i pogodio dobro postavljenog Dizdarevića. Nakon toga igrači “bordo” tima blokirali su još dva šuta gostiju. Deset minuta kasnije bilježimo odličnu intervenciju Dizdarevića.

U 42. minutu Sarajevo je imalo još jednu dobro priliku kada je Čataković šutirao, ali je Muminović to izbacio u korner.

U posljednjom minutu prvog poluvremena Sarajevo stiže u vođstvo. U ulozi asistenta našao se Suljić, a strijelac je bio Hamza Čataković.

Na samom početku drugog poluvremena nova opasnost za gol Radnika. Ponovo je šutirao Čataković, ali je lopta ovog puta otišla pored gola.

U 70. minutu kombinovale su rezerviste Sarajeva, Hebibović i Ahmetović, a lopta je pogodila vanjski dio mreže. Četiri minuta kasnije udarac Čatakovića zaustavlja Muminović.
U 80. minutu Sarajevo je bilo u situaciji tri na jedan, ali je Hebibović šutirao preko gola iz odlične situacije. U sudačkoj nadoknadi „bordo“ tim je imao priliku preko Tarika Ramića, ali je njegov udarac izblokirao jedan od igrača Radnika.

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Lazić, Đokanović, Ramić, Mujakić, Bagarić, Kapić, Čataković, Suljić.

RADNIK: Muminović, Nikić, Sušić, Maksimović, Blagojević, Ristanović, Škrijelj, Živković, Đorić, Pantelić, Šubert.

SLOBODA – ZRINJSKI 0:2 (0:0)
/Šakota 65, Jakovljević 88 pen./

Prvu ozbiljniju priliku na “Tušnju” imao je Zrinjski u 29. minutu nakon greške Kurtalića, ali je udarac otišao visoko preko gola. Minut kasnije Kurtalić je zaprijetio golu “plemića”, ali je to bio lak plijen za Soldu.

Treba dodati kako Zrinjski u prvom poluvremenu nije uputio ni jedan udarac u okvir gola Slobode.

U 63. minutu malo je nedostajalo da Sloboda dođe do vođstva. Beganović je šutirao iz slobodnog udarca, a lopta je pogodila u stativu.

Minut kasnije nova prilika za ekipu iz Tuzle. Glavom je šutirao Predragović, a Soldo to odlično odbranio. Kazna za ove promašaje je stigla ekspresno.

U 65. minutu udarac Jukića odbio se od Bukvića do Šakote koji je pogodio za vođstvo Zrinjskog - 0:1.

Petanest minuta kasnije Husejinović je lijepo uposlio Beganovića, ali je njegov udarac otišao preko gola.
Tri minute prije kraja Zrinjski je riješio pitanje pobjednika. Kapetanović je igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na bijelu tačku te je pomenutom igraču pokazao crveni karton. Siguran „sa kreča“ bio je Slobodan Jakovoljević.

SLOBODA: Bukvić, Devedžić, Čivić, Ramić, Beganović, Kurtalić, Osmić, Predragović, Kapetanović, Veselinović, Karišik.

ZRINJSKI: Soldo, Gulišija, Marić, Trajkovski, Zlomislić, Malekinušić, Savić, Bojo, Jakovljević, Magdić, Šipovac.