Sarajevo - Željezničar, prenos, Arena sport

Željo s(p)retno do boda na "Koševu": Remi na 146. sarajevskom derbiju! (FOTO, VIDEO)

Sarajevski derbi, 146. po redu između Sarajeva i Željezničara na stadionu "Asim Ferhatović Hase" završen je neriješenim rezultatom 1:1 (1:0).

Sarajevo - Željezničar, prenos, Arena sport Izvor: Anadolija/Elman Omıć

Željezničar je sačuvao dvije pobjede više u odnosu na gradskog rivala u istorijskom omjeru dugom 146 utakmica, ali je do boda na "Koševu" došao više sretno nego spretno!

SARAJEVO - ŽELJEZNIČAR 1:1 (1:0)

Izabranici Aleksandra Vasoskog su imali više od igre gotovo svih 90 minuta, stvorili su dosta šansi, pogodili prečku i stativu, ali su postigli samo jedan pogodak i to preko Asmira Suljića u 10. minutu.

Imali su "bordo" igrači još dosta šansi da do poluvremena praktično riješe pitanje pobjednika, ali nisu u tome uspjeli, pa je u nastavku strateg Želje dobrim izmjenama zgusnuo ekipu, međutim, njegov tim večeras nije bio na visini zadatka.

Ipak, plavi sa "Grbavice" su stigli do izjednačenja i remija u 66. minutu srećnim golom koji je pripisan Edinu Cocaliću nakon centaršuta Semira Štilića. Lopta je činilo se pogodila Amera Dupovca i odsjela u samom uglu.

Utakmicu su obilježili i prekidi zbog bakljada navijača, dva puta Hordi zla, jednom Manijaka, ali i dosta oštrih startova na obje strane.

SARAJEVO: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Đokanović, Ahmetović, Varešanović, Mujakić, Dupovac, Kapić, Suljić.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Kosorić, Cocalić, Mekić, Gasal, Štilić, Hodžić, Beća, Galić, Resić.

NAJAVA

Iako je u pitanju gradski derbi i kako mediji u Sarajevu vole da kažu "najveća utakmica" u Bosni i Hercegovini, ishod večerašnjeg duela bordo i plavog tima nema takmičarski značaj osim prestiža.

Sarajevu je ovaj derbi, kako je istakao trener Aleksandar Vasoski, dobra uverira za finale Kupa BiH protiv Veleža, što je klubu sa "Koševa" posljednji voz za Evropu, dok je Željo ostao bez šansi da dogodine igra u međunarodnim takmičenjima.

Ipak, šef struke ekipe sa "Grbavice" Edis Mulalić pominjao je da je derbi ipak derbi, a za takve susrete je najvažanije imati "hladnu glavu i vruće srce".

Iako rezultat nije presudan ni jednoj ni drugoj ekipi, biće interesantno na tribinama jer su obje navijačke grupe najavile svoj dolazak i žestoko bodrenje svojih ljubimaca.

Sudijska trojka je takođe iz Sarajeva, a predvodi je glavni arbitar Admir Musić sa pomoćnicima Amirom Kadićem i Emirom Zahiragićem.

Direktan prenos je na televiziji Arena sport.

BENDER!

Odlična odbrana golmana Želje nakon udarca glavom Ahmetovića!

21:44

Hajdarević!

Šutirao je iskosa sa 16 metara, ali pored gola Sarajeva. Bez opasnosti za bordo mrežu.

21:42

Još 15 minuta do kraja!

21:42

Žuti karton!

Požutio je i igrač Željezničara Haris Hajdarević.

21:41

Baljkada i navijača Želje!

Novi kratki prekid zbog bakljade, ali ovog puta zbog pristalica Željezničara.

21:39

IZMJENE I U SARAJEVU

Kobiljar mijenja Suljića, a umjesto Hebibovića u igri je Čataković.

21:36

GOOOL!

Izjednačenje na Koševu - Gol Željezničara postigao je Edin Cocalić nakon ubacivanja Semira Štilića - 1:1.

21:33

ŽUTI KARTON

Opomenu je zaradio i Mersudin Ahmetović, napadač Sarajeva.

21:28

KOSORIĆ!

Dobra šansa za Želju - iz kornera je centrirao Bekrić, a Kosorić bio za malo neprecizan.

21:23

TROSTRUKA IZMJENA U ŽELJEZNIČARU!

Bekrić, Hajdarević i Zec su na terenu u ekipi Želje.

Kontranapad Želje

Ševkija Resić oprobao udarac sa velike udaljenosti poslije kontre, ali bez problema za golmana Sarajeva.

20:45

Devet minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena

20:40

Nastavljen je meč - novi žuti karton!

Marin Galić, igrač Želje, požutio je zbog starta nad Asmirom Suljićem, strijelcem dosad jedinog gola na Koševu.

20:36

NOVI PREKID

Ponovo je dimna zavjesa prekrila teren, pa je prekinuta utakmica.

20:28

ŽUTI KARTON

Aleksandar Kosorić je oštro startovao na Mersudinu Ahmetoviću, udario je napadača Sarajeva laktom i zaradio opomenu.

20:27

GASAL!

Prvi udarac Želje, probao je Hamza Gasal, ali Dizdarević je bez problema odbranio.

20:24

SUDAR GLAVAMA IGRAČA ŽELJE

Kosorić i Galić su se sudarili glavama, deblji kraj izvukao je Kosorić, kojem je curila krv. Brzo je reagovali ljekarski tim plavih, pa su obojica nastavili utakmicu.

20:19

STATIVA!

Nova stopostotna šansa za Sarajevo, ali je stativa spasila Želju poslije udarca Hebibovića!

20:12

GOOOL!

Bordo tim je poveo golom Asmira Suljića! Samo minut nakon što je loše šutirao, fudbaler Sarajeva je pogodio mrežu Želje! Prethodno je Hebibović pogodio prečku!

20:09

MUJAKIĆ

Sarajevo je imalo opasan napad preko Mujakića po lijevoj strani. Pokušao je da pronađe Ahmetovića, ali je odbrana Želje dobro intervenisala. Naknadno je Suljić loše šutirao.

20:05

Nastavljen je susret

Razišla se dimna zavjesa, pa je meč nastavljen.

20:03

PREKID!

Već u prvom minutu je utakmica prekinuta zbog bakljade navijača Sarajeva sa sjeverne tribine. Dim je bukvalno prekrio cijeli teren, pa je arbitar Admir Musić prekinuo meč.

20:00

Počeo je meč na "Koševu"

19:59

Minut šutnje za Ivicu Osima

Sve utakmice 30. kola m:tel Premijer lige BiH, počeće minutom šutnje povodom smrti legendarnog Ivice Osima, koji je umro 1. maja u Gracu.

19:24

Vasoski i Mulalić odredili startere

SARAJEVO: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Dupovac, Mujakić, Hebibović, Đokanović, Varešanović, Kapić, Suljić, Ahmetović. Rezerve: Šahinović, Oremuš, Bodul, Šećerović, Islamović, Palić, Ramić, Kobiljar, Čataković. Trener: Aleksandar Vasoski

ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Kosorić, Cocalić, Galić, Beća, Mekić, Gasal, Štilić, Resić, Hodžić. Rezerve: Muftić, Šehhić, Drina, Hajdarević, Vučenović, Fatai, Bekrić, Zec. Trener: Edis Mulalić

19:21

Sastav Sarajeva

Sastav Željezničara

18:52

Osim nije mogao da sakrije emocije na derbiju iz 2013.

18:50

Željo dosad uspješniji u sarajevskim derbijima

Ovo je treći međusobni meč dva tima ove sezone, u kojoj su i Željo i Sarajevo zabilježili po jednu pobjedu - bordo tim je slavio na "Koševu" 2:0 u 10. kolu, dok su plavi bili bolji na "Grbavici" istim rezultatom.

U dosadašnjih 145 sarajevskih derbija, Željezničar je uspješniji sa 46 trijumfa, dvije pobjede manje ima klub sa "Koševa", dok je 55 utakmica završeno neriješenim rezultatom.