Ružne scene u Italiji: Navijači zaratili, meč prekinut na deset minuta! (VIDEO)

Ovo niko nije očekivao u posljednjem kolu Serije A.

Navijači Napolija Izvor: EPA/FABIO FAGIOLINI/ANSA

Duel Specije i Napolija bio je prekinut na nešto više od deset minuta zbog sukoba navijača ova dva tima, koji su određene predmete ubacili i u teren.

Kako prenose italijanski mediji, neki navijači krenuli su i da utrče u teren, a čak su fudbaleri i trener gostiju Lučano Spaleti krenuli ka tribini gdje su smještene gostujuće pristalice kako bi pomogli redarima da smire strasti.

S druge strane, trener Specije Tijago Mota pokušavao je da smiri domaće navijače, a ništa od ovoga nije moglo da se vidi u direktnom prenosu jer je režiser odlučio da ne pokazuje nemile scene.

U trenutku prekida Napoli je vodio golom Matea Politana, a meč je nastavljen nakon što su se navijači oba tima primirili.

Par trenutaka nakon što je nastavljen susret, Napolitanci su postigli još jedan gol. Pjotr Zjelinski odlično je pogodio, a nakon njega se u strijelce upisao i Dijego Deme i tako vjerovatno riješio pitanje pobjednika na stadionu "Alberto Piko".

Sudijska nadoknada u prvom poluvremenu potrajala je deset minuta, a nakon 55 minuta sudija je poslao ekipe u svlačionicu.

U meču bez rezultatskog značaja, posljednjem za oba kluba u ovoj sezoni, drugo poluvrijeme nije donijelo veća uzbuđenja, pa je ostalo 0:3.

Vrijedi istaći debi mladog bh. golmana Petra Zovke, koji je u 62. minutu zamijenio čuvara mreže Specije Ivana Provedela. Mladi fudbaler, rođen 2002. godine u Mostaru, tako je upisao prve minute u Seriji A.

On je karijeru počeo u omladinskim selekcijama Širokog Brijega, a od 2018. živi u Italiji. Prvo je bio član mladog tima Sampdorije, a u julu prošle godine stigao je u Speciju.