UŽIVO Posušje - Borac premijer liga BIH prenos

Desetkovani Borac upisao ubjedljiv poraz u Posušju! Debitovali Borčevi kadeti, Brkić isključen!

Borac sat vremena igrao sa igračem manje i doživio ubjedljiv poraz na zatvaranju sezone u Premijer ligi BIH.

UŽIVO Posušje - Borac premijer liga BIH prenos Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri Borca porazom završavaju sezonu u kojoj su izborili plasman u Evropu.

Posušje je u meču 33. kola PLBIH slavilo 3:0 protiv Borca, koji je na stadion Mokri Dolac došao bez nekoliko prvotimaca, a onda nakon pola sata igre ostao bez isključenog Marka Brkića.

Loše stvari za Banjalučane počele su još prije meča, kada su njihovi navijači napadnuti na Kupresu, gdje je došlo do žestokog okršaja sa navijačima Željezničara u kojem je bilo najmanje petoro povrijeđenih, a desetak osoba je privedeno.

Nadali su se u Borcu da mogu do pozitivnog rezultata uprkos izostanku Melega, Lukića i Molsa, te nekoliko mladih igrača koji su dan ranije imali obaveze sa juniorima, ali nije sve ispalo najbolje za ekipu Tomislava Ivkovića koji je bio primoran da gurne u vatru i one najmlađe.

Posušje je od starta krenulo agresivno i redalo šanse, ali su do prvog gola stigli zahvaljujući grešci Marka Brkića. Veznjak Borca poigravao se u svom šesnaestercu i izgubio loptu, a onda oborio Landeku za jedanaesterac i isključenje.

Njega je u pogodak pretvorio Serdarušić za vođstvo 1:0, a ono je udvostručeno deset minuta kasnije.

Strijelac je bio Pavković nakon uigrane akcije iz slobodnog udarca.

Tomislav Ivković nije imao mnogo opcija, a Posušje je sa igračem više u istom ritmu nastavilo i u drugom poluvremenu u kojem su se ponovo redali napadi domaćih, uz tek poneki kontranapad Borca.

Za ubjedljivu pobjedu 3:0 pobrinuo se Krišto golom u 59. minutu, čime je stavljena tačka na i na ovom meču.

Osim Nemanje Rendića koji je počeo meč kao starter, svoj debi u dresu Borca upisao je i drugi član kadetske selekcije koji je pozvan za ovaj meč, Bojan Makarić, mladi defanzivac koji je ušao u drugom poluvremenu.

Tok meča iz minuta u minut pročitaje klikom na Razvoj događaja.

Premijer liga BiH 33. kolo

Leotar - Tuzla siti 0:0

Posušje - Borac 3:0 (2:0)
/Serdarušić 33 pen, Pavković 42, Krišto 59/

Sloboda - Željezničar 1:1 (0:1)
/Jusić 42 - Hodžić 5/

Široki Brijeg - Radnik Bijeljina (19.00)

Begić!

88' - Luka Begić bio je u šansi nakon ubacivanja sa desne strane, ali nije najbolje zahvatio loptu na petercu

18:43

Pokušaj Serdarušića

Šutirao je sada Serdarušić ka golu Ćetkovića, ostaje 3:0

18:39

Begić u odličnoj šansi!

82' - Nakon dobre kontre Borca i centaršuta odbrana Posušja izbila je do Begića koji šutira iz prve, ali mu lopta odlazi malo preko noge i završava pored gola.

18:28

Krišto ponovo u šansi

71' - Štoper Posušja pokušao je glavom poslije kornera, ali bio je neprecizan

18:24

Izmjene u Posušju

Barišić mijenja Horića, Begić mijenja Pavkovića, a Ramović ulazi umjesto Leke

18:21

GOOOL! Posušje - Borac 3:0!

59' - Posušje vodi 3:0! Nakon centaršuta sa desne strane Cucin je ostao sam sa trojicom fudbalera domaćih, a Krišto glavom šalje loptu u mrežu za ubjedljivo vođstvo Posušja.

18:09

PREČKA!

52' - Vukoja pogađa prečku! Ostaje 2:0.

GOOOL! Posušje - Borac 2:0!

42' - Posušje vodi 2:0 protiv Borca od 42. minuta. Bila je to kombinacija iz slobodnog udarca, ubacivanje na drugu stativa i vraćanje glavom za Pavkovića koji sa pet metara šutira nogom i šalje loptu u mrežu. Ovo je njegov peti gol u sezoni.

17:38

Vukoja!

37' - Ponovo je zaprijetio Vukoja, njegov šut sa dvadesetak metara odlazi pored stative

17:36

Novi pokušaj domaćih!

33' - Vlahović je šutirao, ali neprecizno

17:35

GOOOL! Posušje - Borac 1:0!

32' - Posušje vodi protiv Borca nakon što je Serdarušić bio siguran realizator jedanaesterca!

17:33

PENAL ZA POSUŠJE!

30'- PENAL ZA POSUŠJE! Brkić se poigravao u svom šesnaestercu i izgubio loptu, a potom napravio prekršaj nad Landekom za jedanaesterac. Sudija Šehović odmah mu je pokazao crveni karton.

17:29

Vukoja!

Dobar šut Vukoje sa dvadesetak metara, lopta odlazi pored stative.

17:15

Žestok pritisak Posušja

14' - Novi napad Posušja, dobar šut Serdarušića sa ivice šesnaesterca brani Ćetković

17:12

Šut Moraitisa

11' - pokušao je grčki napadač da iznenadi Horkaša, ali otišlo je to preko gola

17:08

ĆETKOVIĆ!

6' - Odlična akcija Leke i Vukoje u šesnaestercu Borca, Ćetković na kraju vrhovima prstiju odbija u korner pokušaj Vukoje da pogodi suprotni ugao

17:04

Ćetković brani šut Pavkovića

3' - Pavković je dobio pas u prostor, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali direktno u Ćetkovića koji bez problema hvata loptu

17:03

Počeo je meč na stadionu Mokri Dolac

16:58

Krvav uvod u posljednji meč sezone!

Prije meča između Borca i posušja došlo je do žestokog sukoba navijača banjalučkog kluba i sarajevskog Željezničara na Kupresu. Prema prvim informacijama ima povrijeđenih, a desetak osoba je privedeno.

Izvor: Facebook/Crna hronika/Screenshot

16:23

Rendić debituje, Reljić prvi put starter!

Na današnjoj utakmici Nemanja Rendić debitovaće u dresu Borca. Mladi desni bek prebačen je u seniorski tim iz kadetske selekcije i zaigraće već od starta meča sa Posušjem.

Svoj prvi meč u Premijer ligi BIH igra Ljubiša Reljić, koji je dosad osam puta nastupa za Borac, ali u Prvoj ligi RS u sezoni 2018/19. I on je u startnih 11.