Mađari prave haos u Ligi nacija - opet su šokirali: Svi ih otpisali, ali Nijemci su se jedva izvukli na "Puškaš areni"!

Mađarska je u sva tri odigrana meča svoje grupe iznenadila favorite!

mađarska remizirala sa njemačkom u ligi nacija  Izvor: Profimedia

Mađarska se našla u najkvalitetnijoj diviziji Lige nacija pošto je u prethodnom izdanju bila prva u grupi sa Srbijom, a kada im je pala grupa sa Englezima, Nijemcima i Italijanima mnogi su prognozirali da se tu neće lijepo provesti. Međutim oni redom šokiraju rivale!

Prvo su savladali Engleze 1:0, onda su namučli Italijane koji su ih jedva savladali sa 2:1, a sada su igrali 1:1 sa Nijemcima na "Puškaš areni". Žolt Nađ je dao gol za svoj tim u šestom minutu, ali je prije poluvremena Jonas Hofman uspio da izjednači. U toj grupi Engleska i Italija odigrale su bez golova.

U diviziji A viđena su još dva remija. Poljaci su poveli 2:0 protiv Holanđana, koji su uspjeli da izjednače na 2:2, a Vels i Belgija su odigrali 1:1.

Bosna i Hercegovina je u diviziji B povela golom Luke Menala, ali je na asistenciju bivšeg napadača Crvene zvezde Nikole Krstovića Adam Marušić izjednačio na 1:1 i doneo remi Crnoj Gori. U toj grupi Rumuni su dobili Fince sa 1:0.

U drugoj grupi divizije B Ukrajinci su nakon što su izgubili u meču za odlazak na Svjetsko prvenstvo od Velsa dokazali da im se i dalje igra fudbal i savladali su Jermeniju sa 3:0. Istim rezultatom Irci su dobili Škote.

U diviziji C Farska Ostrva su dobila Litvaniju sa 2:1, dok su Turski lako pobijedili Luksemburg sa 2:0.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!