Sarajevo i TSC Bačka Topola odigrali bez pobjednika u Sloveniji

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Sarajeva odigrali su neriješeno sa ekipom TSC iz Bačke Topole

sarajevo, TSC Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva su u drugoj pripremnoj utakmici odigrali neriješeno sa ekipom TSC-a iz Bačke Topole. Inače, bordo tim se trenutno nalazi na pripremama u Sloveniji, a u prvoj pripremnoj utakmici, koja je odigrana na Koševu, savladali su Iskru iz Danilovgrada sa 7:1.

TSC Bačka Topola – Sarajevo 1:1 (1:0)
/Mirčevski 12 – Suljić 77 pen./

U šestom minutu TSC je imao prvu veliku priliku kada Tomanović nakon kornera šutirao glavom sa pet metara, to je bila čista pozicija, ali Dizdarević sjajno brani. Uvodne minute su u potpunosti pripale ekipi iz Bačke Topole, a u 12. minutu stižu do vođstva.

Slobodan Stanojlović je sjajno prošao, zatim uposlio Martina Mirčevskog koji pogađa za 1:0.

Uslijedio je mirniji period igre, a u 31. minutu Sarajevo je imalo dobru priliku kada je golman TSC-a Nikola Bursać fantastičnom intervencijom zaustavio udarac Hamze Čatakovića. Do kraja prvog dijela igre tim sa Koševa je u par navrata zaprijetio preko Varešanovića, ali do promjene rezultata nije došlo.

Drugo poluvrijeme je počelo na isti način kao i prvo – velikom šansom TSC-a. Ovog puta, Vukić je glavom šutirao pored gola iz veoma dobre pozicije.

Mreže su mirovale sve do 77. minuta kada je Asmir Suljić pogodio sa bijele tačke. Penal je napravljan nad Franom Čirjakom.

Samo minut kasnije TSC je mogao do novog gola. Jovanović je izašao sam na golmana Sarajeva, ali je šutirao pored gola.

Podsjećamo, Sarajevo će u Sloveniji odigrati još jednu utakmicu, a protivnik će biti ekipa Celja (05.07).

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić