Farani u lošem raspoloženju gostuju Borcu: B36 Toršavn poveo u derbiju, pa ostao bez boda u 90. minutu!

Na posljednjih šest mečeva, B36 Toršavn je uknjižio pet poraza.

b36 toršavn poražen pred meč sa borcem  Izvor: EPA/VASSIL DONEV

Fudbaleri Borca odigraće za pet dana prvu zvaničnu utakmicu u novoj sezoni.

Igračima koje predvodi Nenad Lalatović rival će, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, biti predstavnik Farskih Ostrva B36 Toršavn, koji ovaj duel dočekuje u lošem rezultatskom raspoloženju!

Tim sa "Gundadalura" je prošlog vikenda prekinuo niz poraza u domaćim takmičenjima, upisavši minimalan trijumf (0:1) na gostovanju Vesturu. Ipak, krajem ove nedjelje, nove brige za trenera Dana Brimsvika – njegovi izabranici su poraženi u derbiju 15. kola od Vikingura, koji ih je polovinom maja ostavio bez prilike da odbrane trofej u Kupu.

U četvrtfinalu kup-takmičenja, bilo je 0:2 za Vikingur, koji je četrdesetak dana kasnije u prvenstvu trijumfovao nakon preokreta!

B36 Toršavn je poveo početkom drugog poluvremena pogotkom Markusa Jakobsena sa bijele tačke, međutim nije to bilo dovoljno ni da se izbjegne poraz na ovom gostovanju.

Utakmica Borac - B36 Toršavn igra se na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči, a početak je zakazan za 18.00 časova. RRevanš je 14. jula u Toršavnu.

Polovinom nastavka igre, izjednačio je rezervista Ari Olsen, da bi pobjedu Vikinguru, pogotkom u 90. minutu, donio još jedan igrač sa klupe, Finur Justinusen, koji je u igru ušao četiri minuta prije pogotka.

Od 10. aprila do 14. maja, B36 Toršavn je nanizao sedam mečeva bez poraza (šest pobjeda i remi), a sada je situacija potpuno drugačija. Na posljednjih šest utakmica, Borčev prvi rival u sezoni uknjižio je pet poraza!

Nakon više od pola odigranog prvenstva, B36 Toršavn zauzima četvrto mjesto sa 22 boda, tri manje od gradskog rivala HB Toršavna, te čak 21 manje od lidera i branioca titule KI Klaksvika!

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!