Šerif uzeo još jedan "skalp" Balkancima: Nakon Zvezde i Dinama, Moldavci izbacili i Zrinjski!

Zrinjski je eliminisan od Šerifa iz Tiraspolja već u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona

UŽIVO Šerif - Zrinjski kvalifikacije Liga šampiona prenos  Izvor: Facebook/HŠK Zrinjski Mostar

Šampion BIH eliminisan je već u prvom kolu kvalifikacija, i to do kluba kojeg pamte klubovi iz regiona.

Nakon što je eliminisao prošle godine Crvenu zvezdu, potom i zagrebački Dinamo, moldavski Šerif iz Tiraspolja izbacio je i šampiona BIH - ekipu Zrinjskog.

Mostarski "plemići" odigrali su neubjedljivih 0:0 sa Šerifom u prvom meču u Mostaru , pa im je u moldavskom Kišinjevu trebala pobjeda, ali su umjesto toga poraženi 1:0.

ŠERIF - ZRINJSKI 1:0 (1:0)
/Savić 22 autogol/

Iako je Zrinjski bio u najmanju ruku ravnopravan protivnik Šerifu, koji je prošle godine šokirao i Real u Madridu, pa i napadao čitavo drugo poluvrijeme, sve je riješio detalj iz 22. minuta kada je "plemiće" zadesio pravi peh.

Nakon kornera gostiju Savić je pokušao da izbije loptu, ali ga je ona praktično pogodila u glavu i odbila se u mrežu Čondrića za 1:0, odnosno jedini pogodak na utakmici.

Istina Čondrić je spasio svoj gol u sudijskoj nadoknadi utakmice odbranivši zicer Jansaneu, ali praktično je to bila najbolja šansa domaćih u cijelom meču.

U međuvremenu je Zrinjski imao inicijativu, napadao i pokušao da stvara šanse, a najbolju je imao Bilbija, kome je Abalora u 65. minutu odbranio udarac glavom na gol-liniji.

Ekipa Sergeja Jakirovića koja je prošle sezone u domaćem prvenstvu redala pobjede i obarala rekorde, u prvih 180 evropskih minuta nove sezone nije uspjela da zatrese mrežu pa se morala oprostiti od kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvak BIH nastaviće ipak takmičenje u Evropi, "plemići" će igrati drugo kolo kvalifikacija u kojem će se sastati sa albanskom Tiranom, koju je iz elitnog takmičenja elimniisao luksamburški Didelanž.

Tok meča pročitajte klikom na Razvoj događaja.

20:55

KRAJ! Šerif - Zrinjski 1:0!

20:53

ČONDRIĆ!

90+4' - Jansane je pobjegao Barišiću i našao se "jedan na jedan" sa Čondrićem koji nogom brani njegov udarac

Žestok sudar trojice fudbalera

Mandić se sudario glavom sa dvojicom igrača Šerifa. Sva trojica fudbalera ostala su na travi i morale su da uđu ljekarske ekipe da im ukažu pomoć

20:43

Posljednja izmjena Jakirovića

Sabljić je ušao umjesto Jankovića, kod Šerifa je Evangelu zamijenio Outaru

20:41

Korner za Zrinjski

82' - Magdić je skočioposlije ubacivanja Jukića, ali je samo zakačio loptu, pokušali su "plemići" ponovo nakon ubacivanja Bilbije, ali ništa od gola.

20:39

Šansa da Šerif sve riješi!

79' - Nakon greške Zrinjskog fudbaleri Šerifa izvali su brzu kontru, a Čondrić je odbrani šut Pernambuka koji je maloprije ušao u igru. U nastavku akcije Badolo je šutirao pored gola.

20:35

KAMENAR!

76' - Nakon kornera lopta se odbila do Kamenara koji šutira sa 14 metara, a lopta odlazi pored desne stative

20:33

"Požutio" je Janković

Janković je dobio žuti karton zbog prigovora nakon što nije dosuđen prekršaj nad njim

20:32

Jukić ulazi umjesto Tičinovića

20:27

Abalora se poigrava!

Umalo da Janković presječe pas golmana Šerifa, lopta mu je prošla ispod noge. Ostaje 1:0 za Moldavce.

20:25

BILBIJA!

65' - Najbolja šansa za Zrinjski! Tičinović je centrirao sa desne strane, Bilbija odlično skošio i šutirao glavom sa pet metara, ali Abalora brani njegov šut na samoj gol-liniji!

20:22

Žuti karton za Luškiju!

Luškija je napravio oštar prekršaj nad Bilbijom i sudija Petresku pokazao mu je žuti karton

20:17

Greška Magdića!

57' - Velika greška Magdića, štoper Zrinjskog loše je reagovao kao posljednji igrač odbrane i Rašid je došao do lopte, ali uspio je Magdić nekako ponovo da se zagradi i izbori prekršaj.

20:15

Badolo!

56' - Pronašao je fudbaler Šerifa prostor ispred šesnaesterca da uputi udarac, međutim, šutirao je pored gola

20:10

Ništa od slobodnog udarca

51' - Imao je Zrinjski slobodan udarac sa nekih 25 metara, šutirao je Bilbija i poslao loptu preko gola

20:09

Jakirović mijenjao na poluvremenu

Umjesto Ćužea, Bekića i Zlomislića u igri su Mandić, Memija i Kamenar

20:07

Počelo je drugo poluvrijeme

19:48

Završeno je prvo poluvrijeme u Kišinjevu!

19:33

Kontranapad Šerifa!

31' - Imao je Šerif priliku iz kontranapada, ali nije to najbolje odradio, na kraju je Luškija prilično loše šutirao direktno u Čondrića

19:29

Žuti karton za Zlomislića

28' - Zlomislić je zaradio žuti karton zbog oštrog starta

19:26

Bilbija!

24' - Umalo da Bilbija odmah vrati sve na početak. Kapiten Mostaraca odlično je probio u šesnaesterac i šutirao, ali preko gola Šerifa.

19:26

GOOOL! Šerif - Zrinjski 1:0!

22' - Šerif vodi od 22 minuta! Nakon kornera za Moldavce, lopta je pogodila u glavu Savića i završila iza leđa Čondrića.

19:24

Ponovo Rašid!

21' - Barišić je izblokirao pokušaj Rašida u korner

19:20

Šerif prijeti iz daljine

17' - Jansane je isprobao svoj šut iz daljine, ali bilo je to prilično neprecizno

19:13

Tičinović!

11' - Odlično ubacivanje Tičinovića nakon okomite lopte, krilni igrač Zrinjskog ušao je i u šesnaesterac, ali mu je lopta prešla preko noge i njegov udarac završio je pored gola.

19:11

"Sjevnulo" pored stative Zrinjskog

9' - Nakon novog kornera i mini-akcije pokušao je Rašid, koji se našao u šesnaestercu iskosa sa desne strane. Srećom po Zrinjski lopta je nakon njegovog šuta završila pored suprotne stative.

19:09

Domaći imali korner

7' - Prvi korner na utakmici imao je Šerif, ali odbrana Zrinjskog lako je riješila ubacivanje iz ugla. Bez pravih prilika.

19:01

Počeo je meč u Moldaviji

18:31

Mostarci su stigli na stadion Zimbru

18:14

Jakirović napravio dvije promjene!

Trener Zrinjskog odlučio se na dvije promjene u odnosu na sastav koji je izvao prije sedam dana u Mostaru.

Umjesto Jukića i Sučića u startnih 11 su Janković i Zlomislić. Evo i sastava obje ekipe:

ŠERIF: Abalora, Gvedeš, Kiki, Radeljić, Kpozo, Luškija, Kjabu, Badolo, Jansane, Akanbi, Outara

ZRINJSKI: Čondrić, Ćorluka, Barišić, Magdić, Bekić, Zlomislić, Savić, Tičinović, Janković, Ćuže,  Bilbija

18:11

Umjesto Engleza, sudi Rumun!

Selidba u Kišinjev nije bila jedina promjena kada je u pitanju duel Šerifa i Zrinjskog. Osim mjesta odigravanja, UEFa je promijenila i glavnog sudiju. Meč u Kišinjevu trebao je da sudi engleski arbitar Piter Benks, ali će umjesto njega pravdu dijeliti Rumun Radu Petresku. Promijenjen je i četvrti sudija - umjesto Roberta Džonsa sada će pored terena biti Marčel Mirsan. Petreskuovi pomoćnici biće njegovi sunarodnici Radu Gingulak i Mirčea Grigoriu.