U prvom meču sezone fudbaleri iz Mostara i Tiraspolja nisu željeli mnogo da rizikuju, pa će putnika u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona odlučiti revanš meč, koji je na programu 12. jula u glavnom gradu Moldavije.

Zrinjski - Šerif 0:0 kvalifikacije za Ligu šampiona MONDO prenos uživo livestream Izvor: Promo/HŠK Zrinjski

Očekivali su navijači Zrinjskog, koji su ispunili stadion "Pod Bijelim brijegom" odličnu utakmicu svog tima protiv najpoznatijeg moldavskog kluba, ali tokom 90 minuta nisu vidjeli praktično ništa vrijedno pomena.

Zrinjski i Šerif odigrali su tvrd meč, skoro bez uzbuđenja, pa će putnika u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona odlučiti revanš, koji je na programu u Kišinjevu 12. jula od 19 časova.

ZRINJSKI - ŠERIF 0:0

Od samog starta vidjelo se da ekipe u meč ulaze bez zvaničnih mečeva "u nogama", oprezno i sa dosta respekta prema protivniku, a osim prilike Nemanje Bilbije, kada u 2. minutu nije uspio da pogodi cilj, praktično da u prvom poluvremenu nije bilo uzbuđenja.

Tim iz Tiraspolja, koji je između dvije sezone promijenio skoro sve igrače i trenera, iako je u duel sa "plemićima" ušao kao favorit, nije pokazao mnogo toga u Mostaru.

Fizički su gosti djelovali nešto bolje, ali niti jednom, sve do finiša meča, nisu uspjeli da zaprijete golu bh. šampiona. U 82. minutu Badolo je šutirao pored gola, dok je najozbiljnija prijetnja Moldavaca viđena u devetom minutu nadoknade vremena, kada je odlično intervenisao golman Zrinjskog Josip Čondrić i osujetio opasan napad gostiju.

Pokazao je Zrinjski da može parirati znatno zvučnijem protivniku, pa revanš meč za šest dana dočekuje sa realnim šansama da napravi iznenađenje u Moldaviji i plasira se u narednu rundu kvalifikacija.

NAJAVA UTAKMICE:

Hoće li 13. meč u kvalifikacijama za Ligu šampiona biti srećan za mostarski Zrinjski?

Bh. šampion u prvom zvaničnom meču nove sezone od 20 časova na rasprodatom stadionu "Pod Bijelim brijegom" dočekuje Šerif iz Tiraspolja, prošle sezone najbolju ekipu Moldavije.

Detalje susreta iz Mostara potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA...

I jedni i drugi kvalifikacije za najjače evropsko klupsko takmičenje dočekuju bez zvaničnih utakmica ovog ljeta, s obzirom da m:tel Premijer liga BiH kreće za vikend, a moldavska Superliga tek krajem jula.

Dominantno su "plemići" prošle sezone osvojili titulu u domaćem prvenstvu. Predvođeni fenomenalnim Nemanjom Bilbijom izabranici Sergeja Jakirovića nadaju se da sada mogu napraviti i iskorak na međunarodnoj sceni.

Prvi rival u kvalifikacijama im je Šerif, dobro poznato ime u Evropi. Nije žrijeb mazio Mostarce, tako da su na prvoj prepreci dobili izuzetno snažnog protivnika koji, istina, ima mnogo problema. Promijenio je većinu igračkog kadra tokom ljetne pauze, takođe i trenera, pa će biti zanimljivo vidjeti ko će iz ovog dvomeča izaći kao pobjednik.

Revanš meč na programu je 12. jula u Kišinjevu.

22:02

KRAJ

22:02

90+9' - Čondrić spasava Zrinjski!

Nevjerovatan propust odbrane Zrinjskog u posljednjim sekundama meča. Ipak, golman Čondrić odlično je reagovao i sačuvao "nulu".

22:01

90+9' - Novi žuti karton

Mandić je zapisan u posljednjim trenucima susreta.

21:53

90' - Čak devet minuta nadoknade!

21:52

90' - Minuti i za Malekinušića

Malekinušić u posljednjem minutu mijenja Tičinovića, odigraće još sudijski nadoknadu.

21:49

87' - Još jedan žuti karton

Opoment je Kjabu.

21:49

86' - Atijemven izlazi nakon šest minuta

Problemi za Šerif. Atijemven je na terenu proveo samo šest minuta, a sada će zbog povrede morati na klupu. Mijenja ga Džulijen.

21:44

82' - Dalekometni šut Badoloa

Tek u 82. minutu konačno pokušaj gostujućih fudbalera. Badolo se odlučio na šut iz daljine, ali nije bilo problema za golmana Zrinjskog, lopta je otišla pored gola.

21:41

78' - Nova promjena

Osim izmjena na terenu u Mostaru ne dešava se ništa vrijedno pomena. Uatara je završio meč, mijenja ga Atijemven.

21:36

74' - Vrijeme je i za prvu izmjenu u gostujućem timu

Pernambuko ulazi u igru umjesto Rašida.

21:34

71' - Trostruka izmjena

Jakirović se odlučio za trostruka izmjenu. Mandić mijenja Jukića, Zlomislić Savića, a Memija Bekića.

21:32

69' - "Požutio" i Radeljić

Još jedan žuti karton, sada Radeljiću, nekadašnjem defanzivcu Viteza, Zrinjskog i Širokog Brijega, sada kapitenu moldavskog šampiona.

21:23

59' - Dva žuta kartona u jednom minutu

Zaoštrila se sada igra na terenu u Mostaru.

Barišić i Uatara su bili u duelu, fudbaler Zrinjskog ostao je na travi, a Mareska je fudbaleru Šerifa pokazao žuti karton. Pritrčao je tu i golman domaćih da prigovori, pa se i Josip Čondrić našao u bilježnici italijanskog arbitra.

21:20

58' - Dobar pokušaj Jukića

Konačno prilika!

Bilbija je dodao do Jukića, koji je uspio da se oslobodi svog čuvara, ali je pogodio spoljni dio mreže. Ostaje 0:0, još nešto više od pola sata do kraja.

21:18

56' - Konačno malo uzbuđenja

Gužva u šesnaestercu Šerifa, izgledalo je da bi domaći mogli doći do prijetnje, ali lopta je preletjela Jukića i završila u gol-autu.

21:13

50' - Jansane opomenut

Prvi žuti karton i za fudbalere Šerifa, Mareska je pokazao opomenu Jansaneu nakon prekršaja nad Jukićem.

21:08

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kreće drugo poluvrijeme. Izmjena u taboru Mostaraca, Karlo Kamenar zamijenio je "kartoniranog" Petra Sučića.

20:49

- kraj prvog poluvremena -

Završeno je prvih 45 minuta, nema golova.

20:46

45' - Dva minuta nadoknade

20:39

39' - Magdić sjajan

Krenuli su gosti u brz kontranapad, ali je Magdić sjajno zaustavio Uataru i izbacio loptu u korner.

20:37

36' - Nova opomena za Mostarce

"Požutio" je i Sučić nakon novog neopreznog starta. Dvije javne opomene za fudbalere Zrinjskog do sada.

20:37

35' - Kiks golmana Šerifa

Bekić je odlično izveo korner, Abalora nije najbolje procijenio let lopte, Jukić je uspio da stigne do lopte, ali nije bilo nikoga od Mostaraca da isprati ovo proigravanje i prilika je propala.

20:30

30' - Pola sata igre, bez velikih uzbuđenja

Iza nas je trećina utakmice u Mostaru, nema ozbiljnih prijetnji ni na jednoj strani.

20:28

27' - Sudijski tajm-aut

Sudija Mareska dozvolio je fudbalerima osvježenje, s obzirom da u Mostaru vlada velika vrućina. Trenutna temperatura iznosi 31 stepen Celzijusa.

20:17

16' - Tičinović neprecizan

Dobar napad domaćih, ali Tičinović na kraju nije dobro šutirao. Lopta je otišla visoko preko gola Šerifa.

20:15

14' - Prva javna opomena

Nije uspio Savić propisno da zaustavi Badoloa, napravio je prekršaj, te zaradio žuti karton.

20:12

11' - Sudar glavama

Neugodan sudar glavama Sučića i Luškje, albanski internacionalac ostao je da leži na terenu, ali brzo se pridigao i meč je nastavljen.

20:06

6' - Bez uzbuđenja

Oslobodili su se gosti početnog pritiska Mostaraca i sada imaju više loptu u svom posjedu. Ipak, za sada nema uzbuđenja pred golom Zrinjskog.

20:02

2' - Bilbija već prijeti

Krenuli su Mostarci ofanzivno od početka, Tičinović je proigrao Bilbiju, a prošle sezone najbolji strijelac m:tel Premijer lige BiH nije uspio da pogodi cilj.

20:01

1' - Počela je utakmica

19:43

Zagrijavanje

Zagrijavanje fudbalera je u toku, još 20-ak minuta do početka meča u Mostaru.

19:02

Novi dres

Dan uoči utakmice protiv Šerifa Mostarci su predstavili novi domaći dres, u kojem će nastupati u sezoni 2022/23.

19:00

Izostanci

U taboru Zrinjskog ne mogu računati na suspendovanog Niku Jankovića, te još uvijek nedovoljno oporavljenog Slobodana Jakovljevića.

18:57

Startnih 11 Šerifa:

ŠERIF: Abalora, Kpozo, Radeljić, Kiki, Gedeš, Luškja, Kjabu, Badolo, Uatara, Rašid, Jansane. Trener: Stjepan Tomas.

18:53

Sastav Zrinjskog:

ZRINJSKI: Čondrić, Čorluka, Magdić, Barišić, Bekić, Savić, Sučić, Tičinović, Jukić, Ćuže, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.

Na klupi su ostali: Soldo, Zlomislić, Mandić, Sabljić, Malekinušić, Maglica, Memija, Kamenar i Senić.

17:54

Sudi Italijan

Poznati italijanski arbitar Fabio Mareska sudiće večerašnji meč, a pomagaće mu sunarodnici Fabijano Preti i Davide Imperijale.

17:51

Rasprodat stadion

Stadion "Pod Bijelim brijegom" rasprodat je za večerašnji susret, pa su iz Zrinjskog apelovali da navijači na vrijeme krenu na utakmicu. Kapije će biti otvorene od 18 časova.

17:48

Dobro došli u MONDO prenos uživo...

UKRATKO

• U kvalifikacijama za Ligu šampiona na dosadašnjih 12 utakmica Zrinjski je ostvario samo dvije pobjede, četiri remija i šest poraza, uz gol razliku 6:18.
  • Samo jednom su "plemići" uspjeli da eliminišu prvu prepreku u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
  • Mostarci večeras igraju 52. kvalifikacioni meč u Evropi (12 u Ligi šampiona, 33 u Kupu UEFA/Ligi Evrope i pest u Intertoto Kupu)