Šest golova u test meču: Prvi remi Zrinjskog na pripremama

Aktuelni šampion BiH remizirao je sa makedonskom Škendijom.

Zrinjski i Škendija remizirali 3:3 u prijateljskoj utakmici Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Protiv Mure i Varaždina pobjede 2:1 i 3:0, danas prvi remi Zrinjskog tokom pripremnog ciklusa.

Aktuelni šampion BiH odigrao je 3:3 (1:1) protiv makedonske Škendije na kraju prvog dijela priprema u Sloveniji, a za sutra je planiram povratak u Mostar, gdje će se ekipa spremati za nastup u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv moldavskog Šerifa, koji je danas dobio novog trenera - Stjepana Tomasa.

U uzbudljivom meču u mjestu Stojnci, Mostarci su poveli u ranoj fazi meča, a gol je postigao Ćuže, da bi Hasai izjednačio na 1:1 u finišu prvog poluvremena i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku još četiri gola, po dva na obje strane. Pogađali Kamenar su Kamenar za Zrinjski i Sadriju za Škendiju, dok su autogolove postigli Murati i Mijatović.

Zrinjski je tako u "šarenom" sastavu, u kojem su priliku od strane šefa stručnog štaba Sergeja Jakirovića dobile sve novajlije, odradio prvu fazu pripremnog ciklusa, dok će se u drugoj ekipi pridružiti igrači koji su dobili nešto duži odmor, a koji su bili najzaslužniji za osvojenu titulu šampiona BiH.