Zrinjski "melje" i tokom priprema: Sad je "stradao" novi hrvatski prvoligaš

U prijateljskom meču Mostarci nadigrali Varaždin.

Varaždin - Zrinjski Mostar 0:3 prijateljska utakmica Izvor: Promo/HŠK Zrinjski

Poslije furiozno osvojene titule u m:tel Premijer ligi BiH, pobjedničkim ritmom fudbaleri Zrinjskog nastavili su i nakon kratkotrajnog odmora.

Pripreme za novu sezonu počeli su sa dva trijumfa, a nakon što su prije par dana slavili protiv slovenačke Mure 2:1, danas su bili još ubjedljiviji, te su sa 3:0 kao gosti porazili novog hrvatskog prvoligaša Varaždin.

Trener Sergej Jakirović imao je priliku da na Gradskom stadionu u Varaždinu isproba mnoge igrače tokom dva poluvremena po 60 minuta, a golove protiv prošlogodišnjeg šampiona Druge hrvatske lige postigli su Postonjski (autogol), Sabljić i Jukić.

"Plemići" tako nastavljaju sa odličnim izdanjima i spremaju se za start sezone, gdje će odmjeriti snage sa tuzlanskom Slobodom. Ipak, prije prvenstvenih duela očekuju ih nastupi i kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Žrijeb je bio nemilosrdan - Mostarci će u dvomeču pokušati da eliminišu Šerif iz Tiraspolja.