Zrinjski savladao novog premijerligaša: Mostarci se okreću Ligi šampiona!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Zrinjskog su posljednjoj utakmici pred utakmicu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona slavili protiv ekipe Igmana rezultatom 2:0.

nemanja bilbija Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog su u pripremnoj utakmici savladali novog premijerligaša ekipu Igmana rezultatom 2:0. Tim iz Konjica je tako nakon poraza od Željezničara upisao novi poraz. S druge strane "plemići" su do sada odigrali tri pripremne utakmice. Pobijedili su Muru i Varaždin sa 2:1 i 3:1 dok su protiv makedonske Škendije odigrali 3:3.

Šampione BiH u vođstvo je doveo Nemanja Bilbija golom u 40. minutu. Drugi pogodak za "plemiće" postigao je Karlo Kamenar u 61. minutu.

Inače, ovo je bila posljednja pripremna utakmica u ekipu iz Mostara koja se sad okreće obavezama na evropskoj sceni. Zrinjski će 6. jula od 20 časova ugostiti ekipu Šerifa, dok je revanš na rasporedu sedam dana kasnije. Podsjećamo, "plemići" neće igrati u Tiraspolju  jer UEFA je odlučila kako će "plemići" gostovati u Kišinjevu koji je od ovog grada udaljen oko sat vremena.

U slučaju da ne prođe Šerif, ekipa Zrinjskog će u drugom pretkolu Konferencijske lige igrati protiv gubitnika meča Didelanž – Tirana.