Konferencijska liga B36 Toršavn - Borac uživo prenos

BRUKA u Toršavnu - Borac ispao na penale od Farana!

Banjalučki Borac uspio je da izbori produžetke, a onda je eliminisan nakon penala od ekipe B36 Toršavn!

Konferencijska liga B36 Toršavn - Borac uživo prenos Izvor: Facebook/Fótbóltsfelagið B36

Fudbaleri Borca doživjeli su pravu katastrofu u Toršavnu!

Ekipa Nenada Lalatovića otišla je na Farska Ostrva sa dva gola prednosti, ali im ni to nije bilo dovoljno za prolaz protiv ekipe B36 Toršavn!

Farani su nakon 90 minuta imali 3:1, pa se ušlo u produžetke, a nakon 30 minuta bez golova odlučivali su jedanaesterci nakon kojih se Borac oprostio od Evrope.

Pavlović je odbranio penal Eriksenu i Borac je imao prednost, ali su promašili Piščević, potom i Subić u odlučujućoj seriji, a Enevoldsen je pogodio za 4:3 u penal seriji i plasman B36 Toršavna u drugo kolo kvlifikacija za Konferencijsku ligu!

B36 TORŠAVN - BORAC 3:1 (prvi meč 0:2), penalima 4:3

Sve se otvorilo Borcu u ovoj evropskoj kampanji - pobijedili su na premijernom meču sezone B36 Toršavn i stigli na Farska Ostrva sa velikom prednošću, pomilovao ih je i žrijeb i "spojio" u narednom kolu sa pobjednikom meča Tre Fiori - Fola, ali duel sa vjerovatno ekipom iz San Marina nećemo gledati.

Borac je potpuno podbacio u revanšu protiv Toršavna na stadionu Gandadalur, dozvolio domaćima da povedu nakon sjajnog slobodnjaka Egilsona, a onda pružio čak priliku lijevom beku Farana da postigne svoj prvi het-trik u karijeri.

Umjesto odgovora Borca nakon vođstva domaćih 1:0, pa i crvenog kartona za Jakobsena, vidjeli smo dva žuta kartona i skrivljen penal Gajića u razmaku od 30-ak sekundi, pa su Farani brzo stigli do rezultatskog, ali i brojčanog poravnanja.

A ni to nije bio kraj!

Tek u 75. minutu Borac je napravio pravu šansu i konačno stigao do pogotka spasa - Tatar je smanjio na 2:1 i donio nadu.

Farani se ipak nisu predavali, pa Borac uprkos inicijativi nije uspio da ih slomi do kraja regularnih 90 minuta, a onda ni u u dodatnih pola sata igre. Za to je zaslužan i golma Lamhauge koji je na isteku drugog produžetka odbranio odličnu priliku Lukića.

Nakon svega odlučivali su jedanaesterci, a ni tu nismo mogli bez drame.

Iako je Pavlović jednom odbranom donio prednost Banjalučanima, promašaji Piščevića i Subića stavili su tačku na i na očajno veče Borca i kraj evro-nastupa poslije samo jednog kola!

Tok meča  u Toršavanu pročitajte klikom na Razvoj događaja.

21:41

Lamhauge brani Ćoriću, ali se ponavja penal!

Piščević!

118' - Pokušao je veznjak Borca nakon izgubljene lopte domaćih, ali lopta odlazi pored gola!

Kulašin oboren na uglu šesnaesterca!

112' - Izborio je krilni igrač Borca slobodan udarac i žuti karton za Nilsena

21:21

Lalatović pojačava napad!

109' - Trener Borca izveo je štopera Darka Lazića, koji je ušao u drugom poluvremenu, i ubacio ofanzivnijeg Dinu Ćorića!

21:18

Prilika za B36 Toršavn!

107' - Johansen je pokušao i poslao loptu iznad prečke, završila je na mreži.

21:18

Ušao je Jakobsen umjesto Agnarsona!

Najbolji strijelac Toršavna u dosadašnjem toku prvenstva, koji se oporavlja od povrede, ušao je u igru.

21:16

NOVI CRVENI ZA BORAC!

Isključenje je zaradio pomoćni trener Dragan Šarac.

21:15

Završen je prvi produžetak!

21:13

LAMHAUGE SPAŠAVA!

105' - Kakava šansa za Borac na isteku prvog produžetka! Lamhauge je jedva izvadio šut Lukića, u nastavku su pokušali fudbaleri Borca da dođu do odbijene lopte, Mrkaić je pao, ali umjesto jedanaesterca dobio je žuti karton.

21:09

Žuti za Piščevića

21:06

Pritisak Borca!

Crveno-plavi imaju inicijativu, dosta je tu ubacivanja u šesnaesterac, ali odbrana domaćih je na visini zadatka, kao i golman Lamhauge.

21:02

Kulašin izblokiran!

90+5' - Dobro je "zalomio" Kulašin u sredinu i šutirao, ali je lopta zakačila nekog i usporila pa je to bio lak plijen za golmana Toršavna

20:59

Žuti karton za Agnarsona

90+2' - napadač domaćih zaradio je opomenu zbog prekršaja ispred šesnaesterca Borca

20:57

Počeo je prvi produžetak na stadionu Gandadalur!

20:53

IGRAĆE SE PRODUŽECI!

20:51

VOJNOVIĆ!

Štoper Borca u nadoknadi je šutirao dobro poslije kornera, ali brani golman domaćih.

20:48

Tri minute nadoknade!

20:45

Hajnesen ruši Kulašina!

Rezervista domaćih zaradio je žuti kartoon zbog prekršaja nad Kulašinom!

20:42

Izmjene i jednih i drugih

Strijelac het-trika Egilson je izašao, a ušao je Hajnesen, a u međuvremenu je mijenjao i Lalatović - umjesto Spreme u igri je Subić.

20:38

Samuelson mijenja Pržibilskog

20:35

Johansen izblokiran!

76' - Odlična prilika za Johansena, ali je jedan igrač Borca izblokirao njegov šut u odlučujućem trenutku!

20:34

GOOOL! B36 Toršavn - Borac 3:1!

75' - Borac je smanjio na 3:1! Andrić je ubacio, a Tatar je pogodio i vratio Borac u život. Trenutno crveno-plavi imaju bar produžetke!

20:33

Mrkaić je izblokiran!

Izblokiran je Mrkaić koji je ušao prije nekoliko minuta!

20:31

Nilsen šutira!

72' - Nilsen je pokušao iz daljine, ali neprecizno!

20:26

GOOOL! B36 Toršavn - Borac 3:0!

Toršavn vodi 3:0 od 66. minuta! Novi penal skrivio je Lazić koji je oborio Nateštada, a jedanaesterac je realizovao Egilson. Lijevi bek Farana postigao je het-trik!

20:24

NOVI PENAL za B36 Toršavn!!! Borac pred katastrofom!

20:22

PAVLOVIĆ!!!

62' - Stopostotna šansa za domaće! Pržibilski se našao pred Pavlovićem koji nogom brani njegov šut i sprečava katastrofu crveno-plavih na Farskim ostrvima!

20:21

Lukić!

62' - Pokušao je Lukić glavom nakon centaršuta sa desne strane, ali bila je to spora lopta pa ni šut nije bio najbolji i Lamhauge to lako hvata!

GOOOL! B36 Toršavn - Borac 2:0!

Egilson je pogodio iz jedana esterca u 54. minutu! Toršavn vodi 2:0 i sada su stvari potpuno izjednačene. 2:2 je u ukupnom rezultatu i oba tima igraju sa desetoricom!

20:11

PENAL ZA B36 Toršavn, CRVENI KARTON za Gajića!

Samo što je zaradio žuti karton, Gajić je dobio i drugi zbog povlačenja, a Toršavn je dobio jedanaesterac!

20:10

Žuti karton za Gajića

53' - Štoper Borca dobio je žuti karton zbog prekršaja nad Agnarsonom

CRVENI KARTON!

Veznjak B36 Toršavna, koji je pred ovaj meč govorio za MONDO, zaradio je drugi žuti karton nakon starta đonom nad Spremom. Domaći vode 1:0. ali sada imaju igrača manje.

19:42

Piščević šutira glavom

40' - Andrić je centrirao sa desne strane. Nateštad uspio da zahvati loptu glavom, ali je ona došla do Piščevića koji šutira glavom preko gola

19:41

Žuti za Lalatovića!

Trener Borca zaradio je žuti karton, očigledno zb og nekog prigovora.

19:39

GOOOL! B36 Toršavn - Borac 1:0!

36' - B36 Toršavn vodi protiv Borca! Spremo je skrivio jedanaesterac na 18 metara malo iskosa sa desne strane, a lijevi bek Egilson poslao je loptu iz slobodnjak u rašlje!

19:35

Pokušao je i Lukić

33' - Lukić je sada šutirao sa nekih 25 metara, međutim, lopta odlazi daleko preko gola

19:34

Piščević je probao šut

32' - Nije bilo opasnosti nakon šuta Piščevića sa distance. Otišlo je to daleko od gola Toršavna.

19:28

Popara zaradio žuti

26' - Mladi Popara zaradio je žuti karton zbog povlačenja protivničkog igrača pred izvođenje kornera, srećom bilo je to van šesnaesterca, pa nije bilo jedanaesterca

19:22

Lamhauge brani šut Melega

19' - Meleg se namjestio i šutirao sa nekih 20-ak metara, ali direktno u golmana Lamhaugea

19:21

Pavlović siguran

18' - Pavlović je pokupio visoku loptu ispred Bjarkija Nilsena koji ga je malo i zakačio, ali nema problema za golmana Borca

19:13

Borac zaprijetio

11' - Nakon centaršuta sa lijeve strane Lukić je omalo nsku loptu šutirao glavom, ali Nateštad je uspio da izbije u korner, nakon kojeg nije bilo opasnosti

19:10

Prvi korner za Borac

7' - Bila je to prvo kratka akcija, a potom ubacivanje nakon kojeg je lopta došla do Piščevića koji je pokušao da uputi udarac, ali je lopta praktično izblokirana i golman domaćih ju je lako uhvatio

19:06

Domaći traže penal

3' - Domaći su tražili penal nakon duela jednog igrača Toršavna sa Poparom. Fudbaler domaćih ostao je na travi, a nakon toga uslijedili su prigovori domaćih koji su tražili jedanaesterac.

19:02

Počeo je meč u Toršavnu

18:57

Estonci dijele pravdu

Meč na Gandadalur stadionu u Toršavnu sude estonski arbitri. Glavni sudija je Jonas Janovic, pomoćnici su Neme Nemlaid, a četvrti sudija je Karl Kopel