STB17035.JPG

"Rođeni" su na Grbavici poraženi od predstavnika Malte u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige. Rezultat je bio 1:0.

STB17035.JPG Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Veleža su na Grbavici u prvom ovosezonskom meču, u okviru drugog pretkola konferencijske lige, poraženi od Hamruna rezultatom 1:0.

Velež - Hamrun 1:0 (1:0)
/Guilaumijer 30/

Gosti su već u prvom minutu zaprijetili, šutirao je Dodo. Četiri minute kasnije Velež je uzvratio preko Hasanovića, ali odbranio je to Bonelo.

U 26. minutu vidjeli smo najbolju Veležovu priliku na utakmici. Nakon greške gostiju Hasanović je sam ostao pred golom Hamruna, ali je loše šutirao. A onda četiri minute kasnije stiže kazna.

Lopta se od stative odbila do Guilamijera koji pogađa za 0:1.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli mnogo uzbuđenja.

Drugo poluvrijeme donijelo je nekoliko prilika Veleža, ali izostale su prave šanse. Pri samom kraju utakmice vidjeli smo odlučan udarac Pantelića.

U 96. minutu "rođeni" su mogli stići do izjednačenja. Haskić je šutirao sa nekoliko metara, ali večeras raspoloženi golman gostiju to brani.

Revanš meč igra se 28. jula u Ta'Kaliju, a bolji iz ovog duela će u trećoj rundi odmjeriti snage sa pobjednikom dvomeča Levski Sofija/PAOK. Treba dodati kako je Levski večeras savladao PAOK sa 2:0 na svom terenu.

Više detalja o večerašnjem meču saznajte klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:26

- kraj utakmice -

22:25

96'- Odlična šansa za izjednačenje

Šutirao je Haskić, ali brani to Bonelo.

22:22

93'- Slobodni udarac za Velež sa ruba šesnesterca

Blagojević pogađa živi zid, lopta ide u aut

22:21

92'- Pokušaj Nedeljkovića

Gosti ponovo prijete. Šutirao je Nedeljković, ali lopta odlazi malo pored desne stative.

22:20

91'- Centaršut Halilovića

Pala je lopta u šesanesterac Hamruna, ali su to fudbaleri Veleža loše ispratili.

22:19

91'- Šest minuta sudijske nadoknade

22:13

84'- Udarac Pantelića

Dobar udarac Pantelića, ali i još bolja odbrana golmana Hamruna.

22:09

80'- Posljednja izmjena u redovima Veleža

Izlazi Anđušić ulazi Džanković

22:08

79' - Nešto više od 10 minuta do kraja

Gosti sa Malte i dalje vode sa 1:0. Jedini pogodak smo vidjeli u 30. minutu

22:03

75'- Osim ponovo mijenja

Omar Pršeš ulazi umjesto Samira Radovca

22:03

73'- Izmjena kod ekipe sa Malte

Izlazi Mašike ulazi Nedeljković koji je u svojoj karijeri igrao u BiH i to za ekipu Modriče.

22:02

72'- Uzvraćaju gosti

Dobar pokušaj gostiju zaustavlja Bogdanović.

22:01

72'- Pokušaj Anđušića

Pokušao je Anđušić iz prve šutirati, ali nije to dobro zahvatio.

21:59

69'- Pokušao je Prše

Hvata to Bogdanović.

21:57

68'- Velež bez prave prilike u nastavku

21:52

63'- Izmjena u redovima gostiju

Izlazi Džoni, a umjesto njega ulazi Sove.

21:51

62'- Gužva u šesnaestercu Hamruna

Dva puta boksuje Borelo

21:50

61' - Inicijativa Hamruna

Gosti sa Malte sada imaju blagu terensku inicijativu

21:47

57'- Trostruka izmjena u redovima Veleža

Pršeš, Blagojević i Pantelić ulaze, van terena su Zajmović, Hasanović i Pavić.

21:43

54'- Žuti karton za Ćosića

21:41

52'- Bez uzbuđenja u nastavku

21:34

- počelo je drugo poluvrijeme -

21:18

- kraj prvog poluvremena -

21:13

42'- Žuti karton za Nermina Haskića

21:12

40'- Još jedan udarac "rođenih"

Halilović šutira pravo u Bonela.

21:11

39'- Nova prilika za Velež

Dženan Zajmović je šutirao, ali nije bio precizan.

21:05
21:05

34'- Treći korner za Velež

Čiste to gosti.

21:03

30'- Gosti stižu u vođstvo!

Lopta se od stative odbila do Gulaumiera koji pogađa za 0:1.

20:58

26'- Kakav promašaj Hasanovića

Nakon greške gostiju Hasanović je sam ostao pred golom Hamruna, ali je loše šutirao. Ovo je bila odlična prilika da Mostarci stignu do vođstva.

20:57

26'- Novi korner za Velež

20:55

22'- Dobra ideja fudbalera Veleža

Sjajna lopta Zeljkovića prema Anđušiću, no Bonelo je sve pratio i pokupio loptu.

Sjajna lopta Zeljkovića prema Anđušića, no Bonello je sve pratio i pokupio loptu.

20:48

17'- Nermin Haskić šutira pored gola

Namjestio se Haskić i pokušao sa lijeve strane, ali je njegov udarac otišao pored gola.

20:42

11'- Bez uzbuđenja u posljednjih pet minuta

20:37

5'- Dobar udarac Hasanovića

Hasanović šutirao sa dvadesetak metara, ali brani to golman gostiju. Prvi korner za Velež

20:33

1'- Gosti prvi prijete

Šutirao je Dodo, ali Bogdanović brani.

20:32

1'- Utakmica je počela

20:23

Sve je spremno za početak utakmice

20:04

Velika podrška navijača, stigli i gosti

Fudbaleri Veleža će večeras na Grbavici imati veliku podršku svojih navijača, a zanimljivo je da su na stadion stigla i tri autobusa gostujućih navijača.

19:46

Poznati sastavi

Velež: Bogdanović, Zajmović, Zeljković, Ikić, Pavić, Hasanović, Radovac, Halilović, Ćosić, Haskić, Anđušić.

Od prve minute bio je najavljen Dejanović, ali se povrijedio na zagrijavanju pa će utakmicu početi Zajmović.

Hamrun Spartansi: Bonelo, Bjeličić, Emerson, S.Borg, Korbolan, Prsa, Guilaumier, Kamenzuli, Dodo, Mašike, Džoni.