Žena je postigla najbolji gol godine: Pogledajte majstoriju u polufinalu Evropskog prvenstva! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fantastičan pogodak Alesije Ruso, talentovane igračice Mančester junajteda.

Alesija Ruso postigla fenomenalan pogodak Izvor: YouTube/screenshot/Boyler Sports TV

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske stigla je do finala evropskog prvenstva u kojem će se boriti protiv boljeg tima iz meča Francuske i Njemačke. Djevojke iz Engleske stigle su do finalnog meča nakon ubjedljive pobjede protiv Švedske (4:0), a treći gol sa tog meča bio je posebno zanimljiv.

Da su na ovaj način mrežu zatresli Lionel Mesi, Kristijano Ronaldo ili neki drugi od najpopularnijih svjetskih fudbalera, danima i nedjeljama bi se pričalo samo o tome. U velikom meču svoje reprezentacije Alesija Ruso (23) je postigla jedan od najboljih golova sezone.

Igrao se 68. minut meča kada je djevojka koja je samo desetak minuta ranije ušla u igru izvela pravo remek-djelo. Iako je djelovalo da se nalazi u poziciji iz koje je nemoguće uputiti udarac ka golu, Ruso je uspjela da nađe put do mreže.

Ovako izgleda njena majstorija:

Petom je loptu uputili između dvije šokirane fudbalerke reprezentacije Švedske, a golmanka nije imala dovoljno vremena da reaguje. Prije nego što se pripremila za udaraca lopta joj je prošla kroz noge i riješila pitanje pobjednika na ovom susretu. Bio je to već četvrti gol na turniru za djevojku koja igra u napadu Mančester junajteda, a od prije dvije godine je i seniorska reprezentativka Engleske.