Polufinalista Azijskog kupa prejak za BiH - Filipinke nadigrale "zmajice" u Sloveniji!

Selekcija Filipina lako je izašla na kraj sa BiH u prvoj prijateljskoj utakmici u Termama Čatež.

bih poražena od filipina  Izvor: Promo/FS BiH

Fudbalerke BiH ubjedljivo su poražene od selekcije Filipina u prvoj prijateljskoj utakmicu u Termama Čatež.

Polufinalista prošlog Azijskog kupa trijumfovao je rezultatom 3:0, a tim Samire Hurem priliku da popravi utisak imaće u nedjelju, kada će biti odigran drugi duel.

Već u sedmom minutu su Filipinke stigle do vođstva, preko Tare Alison Šelton, dok je prednost udvostručena šest minuta prije odlaska na odmor, kada je precizna bila Sarina Izabel Bolden.

Konačan rezultat postavljen je u 81. minutu, drugim golom Bolden, dok je BiH u samom finišu mogla do počasnog gola, ali je Dajana Spasojević u 89. minutu pogodila prečku.

Bila je to druga najbolja šansa za "zmajice" u ovom meču – prvu, još u prvom poluvremenu, nije iskoristila najbolja igračica bh. tima Milena Nikolić, kada je udarcem glavom poslala loptu pored stative.

Podsjetimo, reprezentaciju BiH u septembru očekuju duel sa Azerbejdžanom, koji će dati odgovor na pitanje da li će najbolje bh. fudbalerke zazuzeti drugo mjesto u kvalifikacionoj grupi i samim tim steći pravo nastupa u baražu za Mundijal 2023.

"Zmajice" su pred posljednja dva kola drugoplasirane sa deset bodova, dok trećeplasirana Crna Gora ima utakmicu i bod manje.
Do kraja kvalifikacija Crnogorćke će gostovati Danskoj i dočekati Maltu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!