Sloga poražena - ali je imala šta da kaže: Odlična partija novog premijerligaša protiv osvajača Kupa BiH!

Dobojlije su pružile odličan otpor Veležu, koji je trijumfovao minimalnim rezultatom u prijateljskoj utakmici u Travniku.

velež - sloga Izvor: Promo/FK Sloga Doboj

Sjajan meč odigrali su na travničkoj "Piroti" Velež i Sloga, novi učesnik m:tel Premijer lige BiH!

Igrači kojima komanduju Amar Osim i Zoran Ćurguz "zajedničkim snagama" su postigli pet golova, od čega četiri u intervalu od 69. do 79. minuta, a na kraju se radovao aktuelni osvajač Kupa BiH:

VELEŽ – SLOGA 3:2 (1:0)
/Haskić 34, Zajmović 69, Vehahović 75 – Starčević 67, Stevanović 79/

Ovo je "rođenima" prva pobjeda tokom pripremnog perioda obzirtom da su u prvoj, slavljeničkoj, poraženi na "Bilinom polju" od Čelika (2:1).

Dobojlijama je, opet, ovo drugi poraz, ali ponovo minimalan. Prethodno su poraženi od Tuzla sitija (1:0), ali su ponovo dokazali da će u debitantskoj sezoni u premijerligaškom takmičenju svima biti "tvrd orah".

U travničkom okršaju, poveo je Velež 11 minuta prije odlaska na odmor, kada je Arman Džanković centrirao, a loptu glavom u mrežu poslao Nermin Haskić.

Bio je to jedini gol na ovoj utakmici sve do 69. minuta – a onda smo u narednih deset vidjeli čak četiri!

Prvo je Sloga izjednačila i to preko mladog Obrada Starčevića, koji je poslao loptu u mrežu volej-udarcem nakon prekida.

Slavlje Dobojlija, ipak, nije dugo trajalo jer je samo dva minuta kasnije Dženanu Zajmoviću asistirao Stefan Barou, koji je proteklih dana bio u centru pažnje zbog nefudbalskih razloga.

Petnaest minuta prije kraja, Dino Hasanović je asistirao Edi Vehaboviću koji je pogodio za 3:1, ali da to ne bude kraj uzbuđenjima u Travniku, pobrinuo se Uglješa Stevanović, nakon centaršuta već pomenutog Starčevića.

VELEŽ: Bogdanović, Ćosić, Radović, Zvonić, Bajrić, Pršeš, Blagojević, Anđušić, Pantelić, Džanković, Haskić. Trener: Amar Osim.

SLOGA: Đulčić, Radaković, Hasanbegović, Ristić, Kujundžić, Bilal, Zajić, Milaković, Basrak, Kulenović, Janković. Još su igrali: Dabić, Džombić, Milanović, Radić, Starčević, Šaula, Stevanović, Dadić, Bastić, Mujkić, Žižak. Trener: Zoran Ćurguz.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!