Mostarci su preko albanskog šampiona izborili mjesto u trećoj kvalifikacionoj rundi, gdje ih čeka kazahstanski Tobol.

zrinjski tirana uživo  Izvor: Anadolija/Željko Milićević

Mostarski Zrinjski izborio je nastup u trećem kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu savladavši i na domaćem terenu ekipu Tirane - bilo je 3:2!

Tako je tim Sergeja Jakirovića zakazao dvomeč sa kazahstanskim Tobolom, koji se igra 4. i 11. avgusta, ali će do tada već znati i protivnika u eventualnom plej-ofu.

Žrijeb, prilikom kojeg će Mostarci biti nepovlašteni, zakazan je za 2. avgust. Мogući rivali bh. šampiona su poražene ekipe iz dvomeča trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a to su Malme/Didelanž, Šamrok Rovers/Škupi, Linfild/Cirih, Olimpijakos/Slovan Bratislava i Maribor/HJK.

Za 11 minuta, u intervalu od 25. do 36. minuta, tim Sergeja Jakirovića stekao je prednost od dva gola.

Prvo je Niko Janković "bombom" sa 25 metara razgalio srca navijača, da bi potom Mario Tičinović dobro ispratio let lopte koju je sa lijeve strane uputio Ivan Jukić i potom "pocijepao" mrežu albanskog prvaka.

Poslije šest minuta igre u nastavku, Ismailgeči je postigao prvi gol za Tiranu u ovom dvomeču, izbjegavši ofsajd zamku i pogodivši mrežu iza leđa Čondrića iz neposredne blizine.

Hrvoje Barišić je pola časa prije kraja pogodio prečku, da bi u narednim minutima Hasani propustio dvije sjajne prilike za Tiranu, koja je u tim trenucima lako mogla da izjednači, a možda i da anulira prednost "plemića" iz prvog duela.

U tome nije uspjela, a to je deset minuta prije kraja kaznio Mario Ćuže, golom za 3:1, da bi Tirana ipak do kraja meča uspjela ponovo da smanji prednost domaćeg sastava i to preko Džidže.

ZRINJSKI: Čondrić, Čorluka, Barišić, Memija, Kamenar (od 65. Ćuže), Savić, Tičinović (od 65. Ilinković), Janković (od 74. Sučić), Jukić (od 74. Malekinušić), Bilbija (od 83. Mandić). Trener: Sergej Jakirović.

TIRANA: Bekaj, Ismailgeči, Toševski (od 84. Nuri), Behirače, Najdovski, Limaj, Aleksi (od 84. Ćefalija), Totre, Džidža, Devid (od 57. Hasani), Seferi. Trener: Orgeš Šehi.

Tok utakmice pogledajte klikom na karticu Razвoj događaja.

22:56

Kraj

Završena je utakmica u Mostaru, Zrinjski je savladao Tiranu rezultatom 3:2 i ovjerio nastup u trećem kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu!

22:55

90+3' - Mandić pogađa prečku!

U sjajnoj prilici je nakon asistencije Malekinušića bio napadač Zrinjskog, ali je pogodio prečku!

Drugi put na ovom meču Mostarci pogađaju okvir gola!

22:53

Igraće se četiri minuta nadoknade

U međuvremenu je žuti karton dobio Džidža.

22:53

88' - "Kiša" kartona

Za samo nekoliko minuta, Zrinjski je dobio pet žutih kartona - "požutjeli" su Sučić, Malekinušić, Barišić, Mandić i Ilinković.

22:46

84' - GOOOOL, 3:2!

Tirana ponovo smanjuje prednost Zrinjskog, strijelac je Džidža!

Iskoristio je Džidža jedan prekid, našao se sam na lijevoj stativi i rutinski pogodio.

Odmah potom, dupla promjena u Tirani - izašli su Toševski i Aleksi, na terenu su Nuri i Ćefalija.

22:45

83' - Umjesto Bilbije, u igri je Mandić

22:44

82' - Žuti karton za Sučića

22:44

80' - GOOOOOL, 3:1!

Zrinjski postiže treći pogodak i praktično ovjerava nastup u trećem kolu, strijelac je Ćuže!

Golman Tirane Bekaj odbranio je udarac Bilbije, ali ne i rezerviste Ćužea.

22:36

74' - Nova dupla promjena u Zrinjskom

Umjesto strijelca prvog gola Jankovića u igri je Petar Sučić, dok Jukića mijenja Matija Malekinušić.

22:31

69' - Nevjerovatan promašaj Hasanija!

Nova odlična prilika za Hasanija, imao je još bolju šansu za 2:2!

Dobio je rezervista Tirane loptu na desnoj strani, pukla je odbrana Zrinjskog, ali Hasani iz idealne pozicije promašuje iz situacije iz koje je, ruku na srce, teže promašiti nego pogoditi.

22:28

66' - Sjajna prilika za Hasanija!

Bilo je veoma opasno sada pred golom Zrinjskog!

Hasani je dobio loptu na desnoj strani, šutirao, ali je golman domaćih Čondrić bio dobro postavljen!

22:27

65' - Dvostruka izmjena u Zrinjskom

Iz igre izlaze Tičinović i Kamenar, na teren će Ilinković i Ćuže.

22:26

64' - Bilbija!

Nije uspio napadač Zrinjskog da zahvati loptu na željeni način nakon centaršuta Jankovića sa desne strane.

22:24

22:22

60 ' - Prečka Barišića!

Sjajna prilika za Zrinjski, Barišić je nakon kornera Zrinjskog pogodio prečku sa male udaljenosti!

22:21

59' - Janković!

Imao je strijelac prvog gola za Zrinjski dobru priliku na lijevoj strani, ali je u posljednji čas izblokiran!

22:19

57' - Izmjena u Tirani

Umjesto Devida, na terenu je Hasani.

22:17

56' - "Požutio" je Ismailgeči

22:16

55' - Žuti karton za Ivana Jukića

22:14

51' - GOOOOOL, 2:1!

Tirana je smanjila, Ismailgeči je pogodio za 2:1!

Seferi je uposlio Ismailgečija koji je izbjegao ofsajd-zamku Mostaraca, pobjegao čuvaru i pogodio za smanjenje prednost domaćih.

22:10

48' - Memija!

Imao je lijevi bek Mostaraca dobru šansu da zada novi udarac Tirani, ali je Toševski u posljednji čas ušao u taj udarac, pa je propala dobra šansa za domaće.

22:07

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru!

21:50

Kraj prvog poluvremena

Nakon prvih 45 minuta, Zrinjski vodi 2:0 protiv Tirane i na korak je od plasmana u treće kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu, gdje ga čeka kazahstanski Tobol!

21:48

Igraće se dva minuta nadoknade

21:47

44' - Bilo je opasno pred golom Tirane!

Bio je Bilbija u prilici pred golom Tirane nakon centaršuta sa desne strane, ali je Najdovski uspio da interveniše ispred napadača "plemića".

21:40

36' - GOOOOOL, 2:0!

Nova "ljepotica" Mostaraca, 2:0 protiv Tirane, strijelac je sada Tičinović!

Jukić je centrirao sa lijeve strane, a Tičinović na suprotnoj stativi dobro ispratio let lopte i zakucao loptu u mrežu!

21:28

25' - GOOOOOL, 1:0!

Poveo je Zrinjski, sjajan gol Nike Jankovića!

Ofanzivni vezista "plemića" povukao je loptu nekoliko metara, a onda "raspalio" i sjajnim udarcem matirao čuvara mreže gostiju!

21:24

20' - Obećavajući napad Zrinjskog

Primio je Nemanja Bilbija loptu na lijevoj strani, potom se odlučio na centaršut pronašavši Tičinovića koji u duelu sa protivničkim defanzivcem nije uspio da ozbiljnije ugrozi gol gostiju.

21:21

18' - Posjed lopte na strani Tirane

Albanski šampion ima 61 posto posjeda lopte, ali se iz toga za sada nije izrodila nijedna opasna situacija pred golom Mostaraca.

21:11

8' - Igra se mirno u ranoj fazi meča

U uvodnim minutima utakmice nema prilika ni na jednoj ni na drugoj strani.

21:07

3' - Ulazivala se pomoć Toševskom

Štoper Tirane ostao je da leži na travi nakon jednog duela sa protivničkim igračem, pa je morala da mu bude ukazana pomoć. Ipak, brzo se pridigao, pa je meč nastavljen.

21:03

1' - Počela je utakmica!

20:59

Igrači Zrinjskog i Tirane izlaze na teren!

20:05

Arbitri dolaze iz Turske

Za glavnog je delegiran Jašar Kemal Ugurlu, a pomoćnici su Ali Sajgin Egel i Abdulah Ezkara.

19:55

Tuzla siti i Velež jure prednost rivala

Večeras će svoje revanš utakmice drugog kola odigrati i preostala dva bh. kluba u ovoj fazi takmičenja, Tuzla siti i Velež.

Klub iz Siminog Hana pokušaće na Grbavici u duelu sa AZ Alkmarom da nadoknadi minus od jednog gola (0:1) iz prve utakmice, baš kao i Velež, koji je u prvoj utakmici sa Hamrun Spartansima u Sarajevu poražen istim rezultatom.

19:47

Startna postava Tirane

Albanski klub će večerašnju utakmicu početi u sastavu:

Bekaj, Ismailgeči, Toševski, Behirače, Najdovski, Limaj, Aleksi, Totre, Džidža, Devid, Seferi. Trener: Orgeš Šehi.

19:38

Bilbija će igrati!

Nastup najboljeg igrača Zrinjskog Nemanje Bilbije bio je pod znakom pitanja zbog udarca u nogu na premijerligaškoj utakmici protiv Željezničara, ali će, ipak, zauzeti mjesto u napadu od prvog minuta i biti glavna uzdanica Sergeja Jakirovića u ovom duelu!

Sastav Zrinjskog za večerašnju utakmicu: Čondrić, Čorluka, Barišić, Memija, Kamenar, Savić, Tičinović, Janković, Jukić, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.