Cijela Humska se uhvatila za glavu zbog ovog promašaja: Menig na šest metara, a nije zahvatio ni loptu! (VIDEO)

Nevjerovatan promašaj Kvinsija Meniga u 168. "vječitom" derbiju Partizana i Crvene zvezde.

promašaj meniga u vječitom derbiju  Izvor: Arena Sport/Screeenshot

Crvena zvezda vodi 1:0 na poluvremenu 168. "vječitog" derbija protiv Partizana maestralnim golom Osmana Bukarija, a crno-bijeli su se upravo poslije toga konačno probudili. Povratili su posjed lopte, pritisnuli zadnju liniju srpskog šampiona, a nakon "plesa" koji je izveo Dijabate - veliku šansu imao je Kvinsi Menig.

Imao je sreće Menig da loše interveniše iskusni Aleksandar Dragović, koji je loše zahvatio loptu i propustio je u svoj kazneni prostor, a to nije pretjerano iznenadilo Holanđanina koji je bio odmah iza njega - i vrebao je šansu!

Međutim, Menig se nije snašao. Iako je bio na samo šest-sedam od metara gola Borjana, nije uspio čak ni da zahvati loptu, tako da je prilika otišla u nepovrat. U nastavku akcije Partizan nije uspio da dođe do tako dobre pozicije, a dugo će Menig žaliti što nije bolje reagovao. Do kraja poluvremena Partizan je stvorio još jednu šansu preko Markovića koji je grudima šutira sa slične udaljenosti, ali u tom slučaju je Borjan dobro intervenisao.

Pogledajte snimak šanse Kvinsija Meniga!

Menig promašio šansu u derbiju.
Izvor: YouTube/Arena sport

Pogledajte i fotografije sa 168. "vječitog" derbija Partizana i Crvene zvezde.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!