Zvijezda 09 nanijela Sutjesci prvi poraz u sezoni: Ekipa iz Etno-sela Stanišići učvrstila se u vrhu m:tel Prve lige RS

U jednom od derbija 6. kola m:tel Prve lige Republike Srpske domaćin siguran na svom terenu u Ugljeviku.

Zvijezda 09 - Sutjeska 3:1, Željezničar - Ljubić 4:1 6. kolo m:tel Prve lige RS Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

U prva dva meča 6. kola m:tel Prve lige Republike Srpske domaćini su bili sigurni.

Zvijezda 09 u Etno-selu Stanišići porazila je Sutjesku 3:1, nanijevši Fočacima prvi prvenstveni poraz, dok je još ubjedljiviji bio Željezničar, koji je na stadionu u banjalučkom "Predgrađu" slavio protiv Ljubića 4:1.

Zvijezda 09 bolje je otvorila meč, povela u 10. minutu preko Miloša Sekulovića, da bi do poluvremena mrežu gostiju zatresao i Bogdan Milošević.

Sredinom nastavka Semberci su ostali bez isključenog Emanulaha Blaževića, koji je za tri minuta zaradio dvije javne opomene, ali ni to im nije smetalo da postignu i treći gol. Strijelac je bio Dragan Živanović. Sve što su gosti uspjeli da urade do kraja je počasni gol Nikole Mojovića u 77. minutu.

U Banjaluci rezultat nakon prvih 45 minuta bio je izjednačen. Nikola Jovandić donio je vođstvo Željezničaru, da bi Aleksandar Žižak deset minuta prije odlaska na odmor pogodio za 1:1.

U nastavku mnogo bolja igra banjalučkih "plavih", koji su sa tri gola potopili Prnjavorčane. Dva gola postigao je Đorđe Janković, da bi tačku na "i" stavio Sergej Kalabić u finišu susreta.

Preostali mečevi ove runde na programu su u subotu i nedjelju, a izdvajamo derbi prošlogodišnjih premijerligaša, Rudar Prijedora i Radnika.