Juniorska reprezentacija BiH poražena od Italije

Autor Haris Krhalić

"Zmajići" su poraženi rezultatom 3:2.

zmajići, bih, u19 Izvor: Promo/Fudbalski savez BiH

Juniorski reprezentativci BiH poraženi su danas u poljskoj Rumiji od vršnjaka iz Italije sa 2:3 u susretu drugog kola grupe 5 prvog kruga kvalifikacija za EURO 2023.

Italijani su do prednosti stigli u drugom minutu, a strijelac je bio Samuele Vignato iz jedanaesterca. Izjednačenje izabranicima Marija Ivankovića donio je Matej Šakota u 38. minutu nakon dodavanja Nike Kovača.

U 63. minutu dosuđen je još jedan penal za Italiju, a ponovo je siguran izvođač bio Vignato. Bh. juniori se nisu predavali i Antonio Prskalo u 74. minutu je na asistenciju Enedina Mulalića poravnavao rezultat. Ipak, u 88 minutu Italija dolazi do pobjede, a gol za konačnih 3:2 postiže Luis Hasa. Naša selekcija je meč završila sa deset igrača jer je u sudijskoj nadoknadi vremena Mulalić dobio crveni karton.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupili: Luka Pršlja, Enedin Mulalić, Dominik Peštić, Rijad Smajić, Irfan Ramić, Haris Ališah (68. Antonio Prskalo), Niko Kovač, Almin Mešanović (89. Zvonimir Plavčić), Anes Krdžalić, Matej Šakota (89. Neriman Kočević), Aleksandar Kahvić.

Bio je ovo drugi poraz "zmajića" u isto toliko utakmica, a u prvom kolu su poraženi od Poljske.

U trećem kolu bh. juniori će se u Rumiji sastati sa Estonijom 27. septembra u 14 časova.