"Bordo" tim je u derbiju 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine zabilježio petu pobjedu i nanio peti poraz banjalučkom Borcu.

sarajevo borac uživo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva prekinuli su lošu seriju od četiri meča bez pobjede i to protiv banjalučkog Borca, koji je bio u naletu od dvije pobjede!

SARAJEVO - BORAC 1:0 (0:0)

Gol odluke postignut je u 58. minutu kada je Ivan Ikić sjajno centrirao u kanzeni prostor, a tamo se najbolje snašao Dal Varešanović i pogodio mrežu do tada odličnog Bojana Pavlovića.

U prvih 45 minuta oba tima su igrala napadački i pokušavala da ugroze golmane Pavlovića i Muhameda Šahinovića, koji su i bili najzaslužniji što se prvo poluvrijeme okončalo nepopularnim rezultatom 0:0. Golman Borca je na samom početku skinuo "zicer" Mersudinu Ahmetoviću i još nekoliko polušansi, dok je na drugoj strani Šahinović odbranio stopostotonu priliku Jove Lukića.

U nastavku je osim pogotka Varešanovića, koji je i "načeo" Banjalučane u prvoj utakmici na "Mlakvama" u Novom Gradu (1:3) bilo još dosta prilika na obje strane, ali i nervoze na samom kraju, pa je sudija Mateo Musa imao dosta posla. Podijelio je pet žutih kartona - tri za igrače Sarajeva i dva za fudbalere Borca, ali i dvije opomene za klupu sarajevske ekipe zbog protestovanja.

Kad se sve sabere, po svemu prikazanom možda bi najpravednije bilo da je derbi završen neriješenim rezultatom, ali jedna lopta iza Pavlovićevih leđa bila je dovoljna da Sarajevo upiše peti trijumf, a Borac zabilježi peti poraz u sezoni.

Sarajevo: Šahinović, Trako, Čataković, Đokanović, Ahmetović, Varešanović, Tomašević, Čirjak, Ikić, Mustafić, Suljić.

Borac: Pavlović, Gajić, Vojnović, Subić, Lukić, Andrić, Kulašin, Popara, Jurilj, Tatar, Piščević.

Standings provided by SofaScore

NAJAVA

Trinaesto kolo m:tel Premijer lige BiH obilježiće jedan od najvećih derbija bh. fudbala – okršaj Sarajeva i Borca (subota, 17.00, "Bilino polje")!

Feđa Dudić i tim koji predvodi nalaze se pod velikim pritiskom, s obzirom da je Sarajevo na posljednjih devet premijerligaških utakmica upisalo samo jednu pobjedu.

Učinak od tri "četvorke" dovoljan je u ovom trenutku tek za sedmo mjesto, što nikako ne može da zadovolji apetite navijača, koji u svakoj sezoni od svojih ljubimaca očekuju borbu za najviši plasman i mjesto na evropskoj sceni.

Sa druge strane, Borac je poslije promjenljivih rezultata od starta sezone, u posljednja dva kola "prodisao" upisavši dvije pobjede (Tuzla siti 0:1, Sloga Meridian 2:1).

Između ta dva duela, "uvukao" se i ubjedljiv trijumf (0:9) nad Skugrićem u šesnaestini finala Kupa Republike Srpske, pa je jasno da ovaj duel u Zenici Borac dočekuje u boljoj atmosferi nego veliki rival još iz doba bivše Jugoslavije.

Ostanite uz MONDO, pratićemo ovaj meč uživo!

18:59

- kraj -

18:58

GUŽVA!

Kapiten Borca Aleksandar Subić i Milan Spremo su se našli u klinču sa Ikićem i Džafićem. Epilog cijele gužve bili su žuti kartoni za Džafića i Subića.

18:54

Pet minuta sudijske nadoknade

18:53

POPARA!

Dobra šansa nakon kornera za Borac, ali ponovo Šahinović brani.

Žuti karton i za klupu sarajevske ekipe

Predstavnik FK Sarajevo Emir Hadžić je dobio žuti karton zbog prigovora. Prethodno je "požutio" i Memija.

18:46

Promjene i u Sarajevu

Nakon što su prethodno u igru ušli Ramić i Džafić umjesto Mustafića i Ahmetovića, na teren su istrčali i Abubakar i Avramovski umjesto Čirjaka i Varešanovića.

18:41

NINKOVIĆ, PA TATAR!

Odlična šansa za izjednačenje - Ninković je šutirao, golman Sarajeva odbranio, a odbijenu loptu iznad prečke poslao Tatar!

18:39

Nova izmjena u Borcu

Umjesto Andrića, koji je prije minut dobio žuti karton, trener Vinko Marinović poslao je u igru Milana Spremu.

18:39

ŽUTI KARTON

Prvi u Borcu je opomenu dobio Andrić zbog povlačenja za dres.

18:38

Još 15-ak minuta do kraja

18:37

Kontranapad Sarajeva

Asmir Suljić istrčao je 60-ak metara u kontranapadu i uposlio Džafića, ali odbranio je Pavlović.

18:33

Jurilj!

Dobra prilika za Jurilja, ali nije uspio da zahvati loptu.

18:29

Dvostruka izmjena u Borcu

Umjesto Kulašina i Lukića na terenu su Momčilo Mrkaić i Nikola Ninković.

18:24

GOOOL!

Sarajevo vodi od 58. minuta. Ikić je centrirao s desne strane u kazneni prostor, a pored defanzivca Borca Nikole Andrića najbolje se snašao Dal Varešanović i prevario Pavlovića - 1:0.

18:20

ŽUTI KARTON

Novi opemnuti fudbaler Sarajeva je Mirza Mustafić.

18:18

Piščević

Fudbaler Borca pokušao šutem sa distance, ali nije bio precizan.

18:09

Nastavljen je derbi između Sarajeva i Borca

17:50

- poluvrijeme -

Jako dobrih 45 minuta odigrali su fudbaleri Sarajeva i banjalučkog Borca, dosta šansi je bilo na obje strane, ali su golmani Bojan Pavlović i Muhamed Šahinović najzaslužniji što se mreže na zeničkom "Bilinom polju" nisu tresle u prvom poluvremenu derbija 13. kola m:tel Premijer lige BiH.

17:43

Pavlović!

Golman Borca bez problema zaustavio šut Tomaševića.

17:42

Piščević!

Nova šansa za Borac, ali ponovo brani golman Šahinović.

17:41

PREKID!

Na kratko je prekinuta utakmica zbog bakljade navijača Sarajeva, koji danas slave 35. rođendan.

17:39

TATAR!

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Stopostotna šansa za Borac! Ponovo je Šahinović odlično odbranio šut Benjamina Tatara! Poslije kornera, napadač Borca je loše šutirao iskosa

17:33

Kulašin!

Enver Kulašin je bio neprecizan sa ivice kaznenog prostora. Propala je dobra prilika za vođstvo Banjalučana.

17:29

Dobra akcija Borca

Jurilj je prošao po lijevoj strani i uposlio Lukića, a napadač Borca poslao povratnu loptu na koju niko nije naletio.

17:22

Novi oštar prekršaj Ikića

Sudija Mateo Musa mu je sad progledao kroz prste s obzirom da ima žuti karton.

17:18

ŽUTI KARTON

Požutio je Ivan Ikić, fudbaler Sarajeva.

17:17

Čataković

Hamza Čataković je pokušao sa 25 metara, Pavlović opet na visini zadatka. Bez dileme prvo ime dosadašnjeg dijela utakmice u Zenici.

17:15

Igra se otvoreno na obje strane

17:14

LUKIĆ!

Odlična šansa za Borac - Jovo Lukić je tukao glavom, ali je odbranio Šahinović.

17:10

Opet Pavlović

Golman Borca siguran poslije slobodnog udarca bordo kluba. Potom je Pavlović zaustavio loš udarac glavom Dala varešanovića iz izgledne situacije.

17:10

TATAR

Benjamin Tatar je oboren u kaznenom prostoru Sarajeva, međutim, sudija Mateo Musa je pokazao da se igra nastavi.

17:06

AHMETOVIĆ!

Sjajna šansa za Sarajevo - Mersudin Ahmetović je bio ispred golmana Bojana Pavlovića, koji je fantastično intervenisao i spasio Borac!