Tim Vinka Marinovića plasirao se među 16 najboljih timova u kup-takmičenju FS BiH.

krupa borac kup bih  Izvor: FK Krupa

Banjalučki Borac prvi je izborio nastup u osmini finala Kupa BiH!

Crveno-plavi su u lokalnom derbiju, igranom na stadionu u kanjonu Vrbasa, trijumfovali nad Krupom, ovjerivši plasman u narednu fazu praktično u prvom poluvremenu:

KRUPA – BORAC 1:3 (0:2)
/Redžić 67 – Kulašin 28, Lukić 37, Zakarić 64/

Preostali učesnici osmine finala, koja se igra sedam dana prije starta proljećnog dijela sezone, biće poznati u utorak.

Tim kojim komanduje Vinko Marinović opravdao je ulogu favorita u duelu sa prvoplasiranim timom m:tel Prve lige Republike Srpske, ali na putu ka trijumfu nije imao nimalo lagan zadatak.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

U prilog tome govori činjenica da je ekipa Vladimira Ilića u prvom poluvremenu dva puta zaprijetila u samo tri minuta. Prvo je Nikolu Ćetkovića pokušao da ugrozi najbolji strijelac m:tel Prve lige RS Srđan Mrzić, a onda mu se na njegovu asistenciju pridružio Miloš Perović.

Sa tim atacima odbrana Borca uspjela je da se izbori, a u jeku napada domaćih uslijedio je vodeći pogodak Banjalučana.

Odlično se krilni napadač Borca Enver Kulašin ubacio u prostor, dobio loptu u šesnaestercu i pogodio uz prvu stativu, upisavši prvenac u ovoj sezoni.

Istom fudbaleru pošlo je za rukom da ponovo poentira, ali se u trenutku upućivanja lopte nalazio u ofsajdu, da bi ipak samo nekoliko minuta kasnije Jovo Lukić udvostručio prednost.

Poslije 18 minuta igre, Lukić je na terenu zamijenio Mrkaića, a potom prvim ovosezonskim golom u takmičenjima pod okriljem FS BiH materijalizovao današnju partiju. Loptu je na 22-23 metra izgubio Redžić, golman Krupe Mladen Milošević je odbranio prvi Lukićev udarac, ali je napadač Borca odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Rutinski je Borac održavao stečeni kapital sve do 64. minuta, kada ga je i uvećao, pogotkom Gorana Zakarića.

Milan Spremo je prošao po lijevoj strani i ubacio za Zakarića koji je praktično ovjerio trijumf gostiju, a sve što je Krupa uspjela da uradi do kraja meča jeste da sjajnim golom Redžića smanji zaostatak.

Odbijenu loptu sa 30-ak metara Redžić je poslao u gornji lijevi ugao Borčevog gola i, pokazalo se, postavio konačnih 1:3.

Kompletan tok utakmice pročitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

KRUPA: Milošević, Bubić, Redžić (od 86. Bundalo), Đuričin (od 46. Raković), Perović (od 46. Petrović), Babić, Đekić, Mrzić (od 86. Ljubičić), Nuhanović (od 65. Čelar), Leli, Ristanović. Trener: Vladimir Ilić.

BORAC: Ćetković, Begić, Ninković (od 56. Zakarić), Mrkaić, Gajić, Predragović (od 75. Grgić), Andrić, Spremo, Lazić, Kulašin (od 75. Jurilj), Tatar (od 56. Cvijanović). Trener: Vinko Marinović.

15:56

"Hoćemo pobjedu!", poručili su Lešinari pred dolazak Slobode u posljednjem domaćem meču!

15:52

Kraj

Završena je utakmica u Krupi na Vrbasu, Borac je trijumfovao rezultatom 1:3 i plasirao se u osminu finala Kupa BiH.

15:52

90+2' - Udarac Petrovića

Petrović šutira nakon dobre akcije Krupe, ali pogađa samo Ćetkovića.

15:50

90+1' - Grgić!

Štoper Borca odbijenu loptu nakon kornera šalje visoko preko gola!

15:49

Igraće se dva minuta nadoknade

15:48

89' - Pokušaj Krnete

Krneta je šutirao glavom nakon centaršuta sa desne strane, ali nije zahvatio loptu na željeni način.

15:45

86' - Dupla promjena u Krupi

Bundalo i Ljubičić mijenjaju Redžića i Mrzića.

15:43

84' - Begić!

Vezista Borca povukao je loptu, šutirao sa 30 metara, ali Milošević dobro brani taj udarac.

15:34

75' - Ponovo dvostruka promjena u Borcu

Kulašina i Predragovića mijenaju Jurilj i Grgić.

15:33

73' - Ponovo Ćetković dobro interveniše!

Golman Borca ponovo se istakao i odbio loptu poslije centaršuta na 8-9 metara od svog gola.

15:31

71' - Nova šansa za Krupu!

Lopta je završila iza odbrane Borca, u šesnaestercu za Mrzića, ali Ćetković dobro interveniše i hvata loptu prije njega.

Mogla je sada Krupa potpuno da se vrati u igru!

15:30

70' - Čelar u Ćetkovića

Napadač Krupe šutirao je sa 25 metara, ali je pogodio samo čuvara mreže Borca.

15:26

67' - GOOOOL, 1:3!

Ajdin Redžić smanjuje prednost Borca!

Odbijenu loptu sa 30-ak metara Redžić je poslao u gornji lijevi ugao Borčevog gola, bio je to sjajan pogodak!

15:23

64' - GOOOOOL, 0:3!

Goran Zakarić je povećao prednost crveno-plavih!

Spremo je prošao po lijevoj strani i ubacio za Zakarića, koji poentira i praktično ovjerava trijumf svog tima!

Odmah potom, Nuhanovića mijenja Čelar u timu Krupe.

15:19

60' - Žuti karton za Đekića zbog prigovora

15:17

15:15

56' - Dvostruka izmjena u Borcu

Umjesto Tatara i Ninkovića, Marinović je na teren poslao Cvijanovića i Zakarića.

15:14

55' - Lukić direktno u golmana Krupe!

Strijelac drugog gola za Borac na ovom meču šutirao je sa vrha šesnaesterca, ali je pogodio dobro postavljenog čuvara mreže domaćih.

15:09

49' - Tatar izblokiran

Benjamin Tatar kreirao je solo-akciju na lijevom krilu, ušao u šesnaesterac, ali je odbrana Krupe izblokirala taj udarac izbacivši loptu u aut.

15:08

48' - Dobar šut Mrzića!

Napadač Krupe šutirao je sa 20 metara, ali je poslao loptu pored stative.

15:07

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

15:05

Dvostruka izmjena u Krupi

Umjesto Miloša Perovića i Ognjena Đuričina, drugo poluvrijeme počinju Aleksandar Petrović i Nemanja Raković.

14:49

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta u Krupi na Vrbasu, Borac vodi 0:2 golovima Envera Kulašina i Jove Lukića.

14:47

43' - Pokušaj Begića

Vezista Borca htio je da iznenadi golmana Krupe udarcem sa 30 metara, ali lopta odlazi preko gola.

14:44

40' - Žuti karton za Tatara zbog "napucavanja" lopte

14:42

37' - GOOOOL, 0:2!

Borac je uduplao prednost, strijelac je Jovo Lukić, a to mu je prvi gol u bh. takmičenjima od početka sezone!

Opet je loptu izgubio Redžić, ovog puta na 22-23 metra, Milošević je odbranio prvi Lukićev udarac, ali je napadač Borca odbijenu loptu sproveo u mrežu!

14:40

34' - Poništen gol Kulašina!

Nakon izgubljene lopte Redžića na sredini terena, lopta dolazi do Lukića koji sutira, Milošević odbija do Kulašna koji pogađa, ali je bio u ofsajdu.

14:37

33' - Leli!

Argentinac u dresu Krupe je uputio udarac sa 20 metara, ali je šutirao pored gola.

14:35

29' - Lazić u posljednji čas!

Pokušala je Krupa odmah da uzvrati!

Mrzić je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u peterac, ali je Darko Lazić u posljednji čas otklonio opasnost ispred gola Nikole Ćetkovića.

14:31

28' - GOOOOOL, 0:1!

Poveo je Borac u Krupi na Vrbasu, strijelac je Enver Kulašin!

Odlično se krilni napadač Borca ubacio u prostor, dobio loptu u šesnaestercu i pogodio uz prvu stativu!

14:24

20' - Loš udarac Spreme

Lijevi bek Borca izveo je slobodan udarac sa desne strane, sa 30 metara od gola, ali šalje loptu preko prečke.

14:24

18' - Izmjena u Borcu

Umjesto Mrkaića, na terenu je Lukić.

14:23

18' - Ponovo prijeti domaći!

Krupa je opasnija u ovim trenucima!

Mrzić je prošao po lijevoj strani, proigrao Miloša Perovića u sredini na deset metara od gola, napadač Krupe je šutirao, ali Ćetković brani!

14:22

15' - Odlična šansa za Krupu!

Nakon akcije po desnoj strani, šutirao je najbolji strijelac m:tel Prve lige RS Srđan Mrzić, ali je taj udarac odbrana Borca izblokirala!

14:21

Stigli su i Lešinari!

14:17

14' - Ninković!

Ofanzivac Borca uputio je udarac sa 20 metara, ali "jedinica" Krupe odlično brani taj šut i izbacuje loptu u korner!

Nakon udarca iz ugla, lopta je stigla do Nikole Andrića na 35 metara, ali lopta odlazi visoko preko gola nakon njegovog udarca.

14:10

7' - Bez opasnosti nakon prvog kornera

Nikola Ninković izveo je prvi udarac iz ugla na meču, ali je odbrana Krupe uspjela da otkloni opasnost ispred svog gola.

14:10

5' - Milošević brži od Mrkaića

Enver Kulašin je htio u šesnaestercu da uposli Momčila Mrkaića, ali je čuvar mreže domaćih Mladen Milošević bio brži od Borčevog napadača.

14:07

14:06

1' - Počela je utakmica!