Ništa novo u tuzlanskom derbiju: Još jedna "nula" Slobode i Tuzla sitija!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

I drugi tuzlanski derbi ove sezone završen bez golova.

M:tel Premijer liga BIH Sloboda - Tuzla siti 0-0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sloboda i Tuzla siti remizirali i drugi put ove sezone odigrali su 0:0 te tako još jednom razočarali svoje navijače koji su očekivali prekid loše forme.

Sve što smo vidjeli u nedjelju u Banovićima je nekoliko prilika, uglavnom pred golom gostiju, dva "nokauta“ loptom, zbog čega je u oba navrata prekidana utakmica, ali izostala je realizacija, pa čak i neka tečna igra jedne ili druge ekipe.

Sloboda je bila nešto konkretnija, posebno u prvom poluvremenu, a najviše je prijetio Stojan Vranješ, koji je u 23. minutu imao prvu priliku za domaće kada je glavom šutirao preko gola nakon dobrog ubacivnaja iz kornera na drugu stativu.

Minut kasnije Nargalić je na drugoj strani pokušao glavom sa ivice šesnaesterca, takođe, neuspješno, a u 30. Minutu nova šansa za Vranješa koji iz prve šutira sa dvadeset metara tik iznad gola.

Najbolju šansu na utakmicu imao je Bekić u 36. minutu kada je Čeliković uputio poprečnu loptu i praktično je poklonio protivniku, ali šut Bekića sa desetak metara odlično brani Fejzić.

Ni u nastavku nismo vidjeli mnogo, s tim da je možda malo konkretniji bio Tuzla siti, ali ni Kuzmanović ni Mehidić nisu iskoristili svoje šanse i meč u Banovićima završen je bez golova.

Nakon sedmog remija ove sezone Sloboda je ostala zakovana za dno tabele, dok je Tuzla siti propustio priliku da se približi na dva boda Borcu koji je u subotu remizirao sa Igmanom.

Ekipa Dragana Jovića je peta na tabeli sa 20 bodova, četiri manje od borca, te pet manje od trećeplasiranog Željezničara.