Fudbaleri Borca su Gradskom stadionu u Banjaluci savladali ekipu Slobode rezultatom 3:1.

borac Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac se konačno vratio na svoj Gradski stadion u Banjaluci i odmah upisao pobjedu! Crveno-plavi savladali su ekipu Slobode rezultatom 3:1. Tuzlacima za utjehu može biti činjenica da su prekinuli niz od pet utakmica bez postignutog gola u m:tel Premijer ligi BiH.

Borac - Sloboda 3:1 (2:0)
/Kulašin 1, Andrić 35, Mrkaić 80 - Koamzec 82/

Izabranici Vinka Marinovića nisu mogli zamisliti bolji početak. Već nakon dvadesetak sekundi Muharem Čivić je pogriješio, lopta je došla do Envera Kulašina koji je pogodio za vođstvo od 1:0.

Drugi gol smo vidjeli u 35. minutu kada je Nikola Andrić glavom pogodio na asistetnciju Nikole Ninkovića.

I dok je Andrić postizao ovaj pogodak, navijači Borca, popularni "Lešinari", su razvili koreografiju povodom svog 35. rođendana.

U 72. minutu Marinović pravi trostruku izmjenu, a upravo su rezervisti Alen Jurilj i Momčilo Mrkaić kreirali treći pogodak crveno-plavih danas. Jurilj je odlično prošao po lijevoj strani i uposlio usamljenog Mrkaića koji postiže svoj četvrti pogodak ove sezone - 3:0.

Samo dvije minute kasnije Nikola Komazec je postavio konačnih 3:1.

Za kraj pogledajte fantastičnu bakljadu i vatromet "Lešinara" danas.

Više detalja klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

19:58

- Kraj utakmice -

Borac slavio sa 3:1 protiv Slobode i stigao do 27 boda.

19:51

87'- Fenomenalna odbrana Bukvića

Šutirao je Goran Zakarić, ali brani to Bukvić.

19:47

82'- Komazec smanjuje na 3:1

Nikola Komazec pogađa mrežu Borca - 3:1. Asistirao je Delić.

19:44

80'- Mrkaić pogađa za 3:0!

Akcija rezervista, ubacio je Jurilj, a Mrkaić glavom savladao Bukvića!

19:38

73'- Žuti karton za Komazeca zbog simuliranja

19:37

72'- Trostruka izmjena u redovima Borca

Izašli su Ninković, Tatar i Lukić, a ušli Zakarić, Jurilj i Mrkaić.

19:35

71'- Došlo je do "koškanja" na terenu

Brzo se to smirilo.

19:29

64'- Sjajna atmosfera na stadionu!

Veliki vatromet i bakljada navijača Borca u čast 35. rođendana grupe "Lešinari", na par minuta je prekinut meč.

19:24

60'- Slobodni udarac za Slobodu iz opasne zone

Husejinović pogađa živi zid.

19:23

59'- Andrić prema Lukiću, čisti odbrana Slobode

19:20

- Koreografija "Lešinara" iz 35. minuta -

19:18

53'- Prilika za Slobodu

Osmić je bio u dobroj poziciji, pogao je šutirati ali odlučio se za dodavanje prema Komazecu do kojeg lopta nije stigla.

19:16

51'- Dvije odlične prilike za Lukića

Prvi pokušaj mu je izblokiran, a drugi udarac zaustavlja Bukvić.

19:09

- Počinje drugo poluvrijeme -

Za ekipu Slobode u nastavku su ušli Komazec i Husejinović, a izašli su Jarović i Maksimović.

18:49

42'- Lukić postiže pogodak, ali je isti poništen zbog ofsajda

18:48

41'- Opasno pred golom Slobode

Šutirao je Kulašin, ali ovog puta brani Bukvić.

18:41

35'- Andrić postiže pogodak, Borac vodi 2:0!

Asistirao je Ninković, a Andrić glavom postiže pogodak! Zanimljvo je da je Andrić pogodio u 35. minutu utakmice, a da Lešinari slave 35. rođendan.

18:39

32'- Pokušaj Tatara glavom, ali nema opasnosti po gol Bukvića

18:34

28'- Još jedan korner za Borac

Slab ubačaj Ninkovića.

18:29

22'- Treći korner za Borac

Biće novi korner za crveno-plave. Nema opasnosti po gol Slobode.

18:28

18:25

18'- Pokušava Kapetovanić, brani Ćetković

Iz daljine je pokušao Kapetanović, ali bez problema hvata to Ćetković.

18:22

16'- Sada mirniji period igre

18:16

10'- Slobodni udarac za Slobodu iz zone šuta

Pokušao je Muharem Čivić, ali ide to pored gola.

18:13

7'- Jovo Lukić pored gola

Izblokirala je to odbrana Slobode, biće korner. Bez opasnosti u nastavku.

18:12

5'- Ninković šutira pored gola

Još jedna dobra prilika za Borac, ali Nikola Ninković šutira pored gola.

18:08

1'- Start iz snova - Borac vodi!!!

Nakon dvadesetak sekundi Enver Kulašin pogađa za vođstvo Borca! Pogriješio je Čivić, a Kulašin je to iskoristio.

18:07

- Utakmica je počela -

Na tribinama banjalučkog stadiona se nalazi oko 6.000 ljudi.

17:56

Zanimljive scene pred početak

Pred početak meča članovi Padobranskog kluba Banjaluka su se spustili sa zastavama Borca i Republike Srpske kao i zastavom posvećenoj rođendanu "Lešinara".

17:50

Sudije

Glavni sudija danas će biti Miloš Gigović. Pomagaće mu Sreten Udovčić i Božidar Rustić dok će četvrti sudija biti Luka Bilbija.

17:39

Fudbaleri Borca na zagrijavanju

17:31

Poznati sastavi

FK Borac: Ćetković, Begić, Ninković, Vojnović, Subić, Lukić, Andrić, Lazić, Kulašin, Tatar, Piščević.

FK Sloboda: Bukvić, Čivić, Maksimović, Jarović, Mehmedović, Beganović, Osmić, Kapetanović, Vošnjak, Osmić, Delić.

17:30

Očekuje se velika podrška navijača

17:14

Međusobni omjer

U posljednjih pet utakmica Sloboda je upisala dvije pobjede dok je Borac slavio jednom. Preostale dvije utakmice završene su rezultatom 1:1 i 0:0.

17:02

Prvi meč u Banjaluci nakon dugo vremena

Fudbaleri Borca će danas, od 18 časova, odigrati meč pred banjalučkom publikom prvi put nakon 22. maja, kada je u gradu na Vrbasu gostovala ekipa Veleža.