VOLEJČINA: Džeko pokrenuo Inter - "nerazuri" iz minusa protiv Bolonje do ubjedljivog slavlja (VIDEO)

Bh. reprezentativac postigao četvrti ovosezonski gol u Seriji A.

Edin Džeko Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Veče sjajnih pogodaka u Italiji - nakon Nemanje Radonjića, majstorski pogodak postigao je i Edin Džeko.

Očekivali su svi sigurnu pobjedu Intera protiv Bolonje, ali gosti su iznenadili i poveli na stadionu "Đuzepe Meaca", nakon čega je na scenu stupio Džeko.

Bh. reprezentativac sjajno je uhvatio volej, te samo četiri minuta nakon što je njegov tim dospio u rezultatski minus vratio stvari na početak i pokrenuo "nerazure".

Pogledajte četvrti ovosezonski gol Edina Džeke u Seriji A.

Bio je to okidač za domaćina, koji je nakon izjednačenja krenuo znatno angažovanije, pa je već do poluvremena stigao do sigurne prednosti golovima Federika Dimarka i Lautara Martineza.

Nastavio je Inter da melje i u drugom poluvremenu, a Džeko je stigao da upiše i asistenciju. Dodao je loptu Robinu Gosensu za konačnih 6:1 u 76. minutu.

U pobjedi Torina protiv Sampdorije Siniše Mihajlovića, spektakularan gol postigao je Nemanja Radonjić, dok je Srbin bio strijelac i u duelu Fiorentine i Salernitane. Luka Jović osigurao je trijumf timu iz Firence.